ايرنا/ معاون گردشگري اداره کل ميراث فرهنگي، گردشگري و صنايع دستي گيلان بيان کرد: اگرچه دفاتر خدمات مسافرتي استان تعطيل نشده اند؛ اما به شدت تحت تاثير آسيب هاي کرونا قرار گرفته و به سختي روزگار مي گذرانند.

حميدرضا آذرپور، معاون گردشگري اداره کل ميراث فرهنگي، گردشگري و صنايع دستي گيلان ابراز کرد: کرونا چرخه گردشگري گيلان را با آسيب هاي جدي روبرو کرده و بايد براي اين موضوع چاره انديشي اساسي صورت گيرد.
وي با بيان اينکه در تلاشيم با حمايت‌هاي مدام و ارائه تسهيلات نسبت به رونق مجدد بخش گردشگري کمک کنيم، افزود: همزمان با گسترش کرونا بيش از يک هزار و ۴۳۸ ميليارد تومان به صورت مستقيم به بخش گردشگري خسارت وارد شده است.
آذرپور با بيان اينکه سلامت هموطنان در درجه نخست اولويت است، عنوان کرد: در اين ميان به نظر مي رسد بايد به سمت فرهنگ سازي در زمينه سفر ايمن و از طريق دفاتر خدمات مسافرتي  گام برداشت.
معاون گردشگري اداره کل ميراث فرهنگي، گردشگري و صنايع دستي گيلان خانه هاي اجاره اي غير مجاز را علاوه بر امنيت، تهديدي براي سلامت و انتشار و تشديد کرونا دانست و اعلام کرد: مزاياي بسياري براي خانه مسافرهاي استان در نظر گرفته شده که بارزترين آنها بيمه و معافيت از پرداخت ماليات است.
آذرپور اضافه کرد: بهره مندي از تسهيلات، يارانه‌هاي انرژي، بروز رساني امکانات و تجهيزات مواردي است که مالکان واحدهاي استيجاري غير مجاز بايد از آنها آگاه شده و نسبت به دريافت پروانه بهره برداري ترغيب شوند.
معاون گردشگري اداره کل ميراث فرهنگي، گردشگري و صنايع دستي گيلان ادامه داد: بيش از سه هزار خانه مسافر غير مجاز در استان شناسايي شده‌اند که تاکنون دو هزار و ۶۰۰ مورد آنها ساماندهي شده‌اند.
آذرپور تصريح کرد: خانه مسافرهاي غيرمجاز با اسکان گردشگران در شرايط خلاف مقررات، رعايت نکردن بهداشت، نداشتن تعرفه و بروز مشکلات انتظامي و اخلاقي معضلي براي گردشگري استان محسوب مي‌شود.

آخرين خبر گيلان در اينستاگرام :
https://instagram.com/gilan_today