ايرنا/ مدير مرکز جمع آوري و ساماندهي متکديان شهرداري سنندج گفت: در راستاي حمايت از آسيب ديدگان اجتماعي، شبانه ۸۰ نفر بي سرپناه و کارتن‌خواب در۲ گرمحانه اين شهرستان اسکان داده مي‌شوند.

صلاح‌الدين وکيلي، مدير مرکز جمع آوري و ساماندهي متکديان شهرداري سنندج اظهار داشت: هر سال با آغاز فصل سرما و در راستاي حمايت از آسيب‌ديدگان اجتماعي طرح اسکان افراد بي سرپناه و کارتن خواب اجرا خواهد شد.
وي افزود: امسال نيز از آبان طرح اسکان افراد بي سرپناه در گرمخانه اين شهرداري واقع در چهار راه انقلاب سنندج آغاز شد اما نسبت به سال‌هاي گذشته اسکان اين افراد با تغييراتي روبرو شد.
مدير مرکز جمع آوري و ساماندهي متکديان شهرداري سنندج گفت: با توجه به شيوع ويروس کرونا و دستورالعمل‌هاي ابلاغي مبني بر رعايت بهداشت در گرمخانه‌ها و همچنين جلوگيري از تجمع افراد کارتن خواب در گرمخانه اقدامات لازم در خصوص راه اندازي دومين گرمخانه انجام شد.
وکيلي اعلام کرد: از ابتداي دي ماه دومين گرمخانه شهرداري واقع در خيابان ۱۷ شهريور  فعاليت خود را آغاز کرده و شبانه از ظرفيت اين ۲ گرمخانه جهت اسکان افراد بي سرپناه استفاده خواهد شد.
وي با اشاره به اسکان ۸۰ نفر افراد بي سرپناه و کارتن خواب در اين ۲ گرمخانه يادآور شد: با مصوبه شوراي شهر تمهيدات لازم براي تهيه يک وعده غذاي گرم براي افراد اسکان يافته انجام داده شده است.
مدير مرکز جمع‌آوري و ساماندهي متکديان شهرداري سنندج با بيان اينکه از افراد بي سرپناه در گرمخانه تست تب‌سنجي گرفته شده و تمام اطلاعات آنها هم ثبت خواهد شد، از شهروندان خواست: در صورت مشاهده افراد بي سرپناه در معابر شهري با شماره تماس ۳۳۲۷۸۸۰ جهت جمع‌آوري و انتقال آن‌ها به گرمخانه تماس بگيرند.

آخرين خبر کردستان در اينستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online