باشگاه خبرنگاران/ آيين پاياني سومين جشنواره تئاتر آيات امشب در مجتمع فرهنگي و هنري گلشن بجنورد برگزار شد و در اين مراسم برگزيدگان اين دوره از جشنواره تئاتر آيات معرفي شدند.

هيئت داوران متشکل از «سعيد اسدي»، «محمد حيدري» و «حسين مسافر آستانه» در بخش بازيگري زن با اهداي لوح تقدير و جايزه نقدي از «سميره بيگدلي» براي بازي در نمايش «برزخ اروي شاعره آتش» از اصفهان تقدير به عمل آورد.
در اين بخش هيئت داوران ديپلم افتخار خود را به «آزاده حيدرزاده» بازيگر نمايش «براي عشق» از خراسان شمالي اهدا کرد.
بر اساس اين گزارش، در بخش بازيگري مرد نيز، لوح تقدير و جايزه نقدي به «کيوان حبيبي» براي بازي در نمايش «شمرکشي» از قزوين رسيد و جايزه اين بخش از سوي داوران شامل ديپلم افتخار و جايزه نقدي به «هاشم پور محمد» بازيگر نمايش «سپاسنامه هانيه و چند روايت متقاطع» از کرمانشاه اهدا شد.
اين گزارش حاکي است، هيئت داوران در بخش طراحي صحنه هيچ اثري را برگزيده اعلام نکرد و از «سيد محسن هاشمي» طراح صحنه اثر نمايشي «مي خواستم ببوسمت باران گرفت» از خراسان رضوي نيز با لوح تقدير و جايزه نقدي تقدير کرد.
در بخش موسيقي، هيئت داوران هيچ اثري را برگزيده اعلام نکرد و از «موسي غني زاده» طراح صدا و موسيقي اثر نمايشي «باد سرخ» از اردبيل نيز با اهداي لوح تقدير و جايزه نقدي تقدير به عمل آورد.
بر اساس اين گزارش، در بخش طراحي لباس نيز لوح تقدير و جايزه نقدي به «فرزانه محمد نيا» براي نمايش «قند خون» از استان مرکزي رسيد.
هيئت داوران در بخش متون نمايشي، ضمن تقدير از «ميلاد اکبرنژاد» نويسنده نمايش «مي خواستم ببوسمت باران گرفت» از خراسان رضوي، جايزه اين بخش شامل ديپلم افتخار و جايزه نقدي را به «ليلي عاج» نويسنده نمايش «قند خون» از استان مرکزي اهدا کرد.
هيئت داوران، هم چنين ديپلم افتخار و جايزه نقدي بخش کارگرداني را به «مرتضي اسدي مرام» براي نمايش «سپاسنامه هانيه و چند روايت متقاطع» از کرمانشاه اهدا و از «اصغر مرادي» کارگردان اثر نمايشي «برزخ اروي شاعره آتش» از اصفهان تقدير کرد.
گفتني است؛ سومين جشنواره سراسري تئاتر آيات به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامي خراسان شمالي و با همکاري معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي و مرکز هنر‌هاي نمايشي کشور به ميزباني خراسان شمالي از اول بهمن آغاز فعاليت خود را با رقابت ۷ گره نمايشي از استان‌هاي خراسان رضوي، کرمانشاه، اصفهان، قزوين، اردبيل، مرکزي و خراسان شمالي در سايت تيوال آغاز کرد و امشب با معرفي نفرات برتر در مجتمع فرهنگي و هنري گلشن بجنورد به کار خود پايان داد.

آخرين خبر خراسان شمالي در اينستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today