ايسنا/ رئيس گروه پيش بيني اداره کل هواشناسي آذربايجان شرقي با بيان اين‌که شهر سراب در طول دو روز گذشته سردترين شهر کشور بوده است، گفت: اين شهر در روز گذشته با دماي منفي ۲۷ درجه سانتي گراد و امروز با دماي منفي ۳۰ درجه سانتي گراد سردترين شهر کشور است.

محمد اميدفر رئيس گروه پيش بيني اداره کل هواشناسي آذربايجان شرقي در خصوص آخرين وضعيت جوي استان، اظهار کرد: وضعيت جوي استان تا روز پنجشنبه، پايدار و همراه با روند افزايش نسبي دما خواهد بود؛ به خاطر پايداري جو نيز افزايش غلظت آلاينده‌هاي جوي، کاهش ديد و کيفيت هوا از فردا تا روز پنجشنبه پيش بيني مي‌شود.
وي افزود: از روز پنجشنبه با نفوذ سامانه بارشي که ميزان بارش چندان بالايي نخواهد داشت، با وزش باد از ميزان غلظت آلاينده‌هاي جوي به خصوص در تبريز کاسته خواهد شد.
وي در خصوص ميزان بارش‌هاي استان در طي روزهاي گذشته، گفت: بيشترين ميزان بارش استان در روز چهارشنبه در سراب با ۱۶.۲ ميلي متر گزارش شده و در تبريز نيز ۸.۱ ميلي متر بارش داشتيم؛ در روز سه شنبه نيز بيشترين ميزان بارندگي در مرند با ۱۰.۲ ميلي متر بوده و در تبريز يک ميلي متر گزارش شده است، روز پنجشنبه در مناطق مختلف استان بارندگي نداشتيم و بيشترين ميزان بارش نيز در بناب با ۰.۶ ميلي متر بوده است.
اميدفر با اشاره به گفته‌هايي در خصوص بارش برف دو متري در شهرستان‌هاي مختلفي چون هريس، اظهار کرد: ميزان بارندگي برف در روزهاي گذشته معمولا کمتر از يک سانتي متر از ايستگاه‌هاي هواشناسي گزارش شده است و دليل اين ارتفاع از بارش، وقوع کولاک برف و جابه جايي برف به حاشيه‌هاي مناطق بوده که اين امر، ارتفاع برف را در برخي نقاط حتي به يک متر و يا دو متر رسانده است.
وي در خصوص آخرين وضعيت دمايي استان نيز گفت: در ۲۴ ساعت گذشته، سراب با دماي منفي ۳۰ درجه سردترين شهر استان و مراغه با دماي مثبت دو درجه گرمترين شهر استان گزارش شده است.
وي افزود: دماي تبريز نيز در ۲۴ ساعت گذشته، حداکثر منفي چهار درجه و حداقل منفي ۱۴ بوده است، دماي فعلي تبريز هم منفي ۱۲ بوده که نسبت به روز گذشته تغييري نکرده است.

آخرين خبر آذربايجان شرقي در اينستاگرام :
instagram.com/EAzerbaijan_Today