ايرنا/ شهردار اردبيل گفت: ايجاد مرکز کنترل ترافيک در اين شهر به تصويب رسيده و راه‌اندازي مي‌شود.

حميد لطف‌اللهيان، شهردار اردبيل در تشريح اين خبر اظهار کرد: براي راه‌اندازي اين طرح ۲ بار آگهي انتخاب پيمانکار منتشر شده و بر اساس ماده ۳۱ با همکاري دانشگاه صنعتي شريف تفاهم‌نامه‌اي امضا شده تا نسبت به تامين تجهيزات و امکانات اين مرکز اقدام لازم شود.
وي اظهار کرد: مرکز کنترل ترافيک داراي رديف بودجه است و مصمم هستيم در سال آاينده اين طرح را راه‌اندازي کنيم.
شهردار اردبيل از کاهش ۵۰ درصدي آمار تصادفات درون شهري با ايمن‌سازي نقاط حادثه خيز در سطح شهر خبر داد و گفت: با اصلاح هندسي بيش از ۴۰ مورد از تقاطع‌هاي سطح شهر و همچنين ايمن‌سازي بيش از ۶۰ مورد از نقاط حادثه‌خيز واقع در بزرگراه بسيج و بزرگراه شهدا تعداد متوفيان ناشي از تصادفات در ۹ ماه سال جاري نسبت به مدت مشابه سال گذشته  ۴۵ درصد کاهش يافته است.
وي همچنين به اجراي ايمن‌سازي مستمر نقاط حادثه‌خيز طبق مصوبات شوراي ترافيک استان اشاره کرد و افزود: برنامه شهرداري کاهش تعداد تصادفات جرحي و فوتي درون شهري بوده و حفظ امنيت شهروندان در اولويت برنامه‌هاي شهرداري اردبيل قرار دارد.
شهردار اردبيل با اشاره به راه‌اندازي پارکينگ درخشان گفت: پارکينگ درخشان که در بهترين نقطه شهر با هدف کاهش بارترافيکي  احداث شده، در دهه فجر افتتاح مي‌شود.
وي بيان کرد: پروژه روند طولاني را در مرحله اجرا و آزادسازي مغازه‌هاي حريم پارکينگ را پشت سر گذاشته به طوري‌که در سال ۹۶ سرمايه‌گذار با شهرداري اردبيل توافق کرده تا خود نسبت به آزادسازي مغازه‌هاي اطراف پارکينگ اقدام کند.
لطف‌اللهيان گفت: به جهت تغييرات قيمتي، افزايش قيمت تمام شده اين پروژه يک امر طبيعي است که اميد است بر اساس مصوبه شورا، تفاوت قيمت‌ها از سوي شهرداري جبران شود تا اين پروژه که مي‌تواند به سهولت ترددها و دسترسي به مرکز شهر کمک کند، در دهه فجر به بهره‌برداري برسد.


 

آخرين خبر اردبيل در اينستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today