ايرنا/ مديرکل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي لرستان گفت: ريزش برف طي ۲ روز ابتدايي بهمن ماه موجب کندي تردد در برخي محورهاي ارتباطي استان شده بود که در اين راستا ۸۲۰ کيلومتر - باند از جاده‌هاي اصلي و فرعي برفروبي شد.

عباس شرفي، مديرکل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي لرستان روز شنبه اظهار داشت: با توجه به ريزش سنگين برف در ابتداي بهمن ماه جاري، عمليات راهداري در ۲۳ محور اصلي و سه محور فرعي با ۱۰۱ دستگاه ماشين آلات صورت گرفت.
وي با بيان اينکه ريزش برف خسارتي به زيرساخت هاي جاده اي لرستان وارد نکرده است گفت: ۲۰۱ نيروي راهداري استان اقدامات لازم را براي خدمات رساني به مردم انجام دادند و در اين راستا ۵۳۵ تن نمک و شن براي رفع لغزندگي سطح جاده استفاده شد.
وي با اشاره به اينکه بيشترين ريزش برف در اليگودرز گزارش شد اظهار داشت: اختلال و کندي تردد در برخي محورهاي روستايي اين شهرستان و مسير ارتباطي اليگودرز به شول آباد گزارش و با تلاش شبانه روزي راهداران در کمتر از يک روز برفروبي شد.
شرفي افزود: رانندگان در فصل زمستان با پرهيز از سفرهاي غيرضروري، همراه داشتن تجهيزات ايمني و رعايت سرعت مطمئنه در حفظ سلامتي خود و ديگران دقت بيشتري داشته باشند.
وي ادامه داد: راهداري لرستان با تمام ظرفيت به حالت آماده باش درآمده است و ۳۲۶ نيروي راهدار آن در قالب ۴۰ تيم با ۱۶۷ دستگاه ماشين‌آلات سبک و سنگين در جاده ها مستقر هستند.
مديرکل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي لرستان گفت: ۲۲ گردنه برفگير در استان وجود دارد که با توجه به شرايط کوهستاني و موقعيت جغرافيايي آنها راهداري حضور فعالي در اين مناطق دارد که از اين تعداد، ۱۴ گردنه از اهميت بالايي برخوردار هستند و نيروهاي راهدار بيشتري در آنجا مستقر مي شود.
طول راه هاي لرستان حدود هشت هزار کيلومتر است.

آخرين خبر لرستان در اينستاگرام :
https://instagram.com/lorestan_todayy