همشهري آنلاين/ رئيس اداره راهداري، بخشدار و پيمانکار ساخت تقاطع غيرهمسطح بم-دهبکري در راستاي شيوه‌نامه مقابله با ترک وظايف قانوني مديران و پيشگيري از آن به دادسرا احضار شدند.

محمد ضياالديني دادستان عمومي و انقلاب شهرستان بم گفت: مسئولان استاني بايد نسبت به تعيين و تکليف يکي از حادثه‌خيزترين نقاط جاده‌اي استان اقدام کنند، در غير اين صورت به‌زودي عليه آنان اعلام جرم خواهد شد.
محمد ضياالديني اظهار کرد: در پي بازديد معاون اجتماعي و پيشگيري از وقوع جرم دادگستري استان کرمان و مقامات قضائي و اجرايي شهرستان و همچنين تشکيل کارگروه تصادف‌هاي استان کرمان در تاريخ ۲ مهرماه ۹۹، در محل احداث اين پروژه مقرر شد، عمليات ساخت ۳۰ درصد پاياني اين پروژه به صورت ويژه و در اسرع وقت در دستور کار قرار گيرد
وي ادامه داد: اما پس از بازديد سرزده هفته گذشته معاون رئيس کل دادگستري استان از پروژه، ميزان پيشرفت ساخت تقاطع غير همسطح محور بم به ده بکري مطلوب ارزيابي نشد و همين امر موجب احضار مديران و پيمانکار مربوطه به دادسرا شده است.
اين مقام قضائي اعلام کرد: چنانچه در نقاط حادثه خيز جاده‌اي شهرستان، تصادفي رخ دهد و يکي از دلايل اين حادثه مشکلات جاده‌اي و زيرساختي تشخيص داده شود مسئولان مربوطه بايد پاسخگو باشند و تحت پيگرد قضائي قرار خواهند گرفت و عليه آنان اعلام جرم خواهيم کرد.
اين مقام قضائي با بيان اينکه نقاط حادثه خيز محورهاي مواصلاتي از عوامل بروز تصادف‌ها و سوانح رانندگي در اين شهرستان است، گفت: اصلاح يا حذف نقاط تصادف خيز تأثير بسزايي در ارتقاي ايمني و کاهش حوادث ترافيکي و کاهش خسارت‌ها و ضايعات دارند.

آخرين خبر کرمان در اينستاگرام :
Instagram.com/kerman_akhbar