ايسنا/ فرماندار ابهر از پايين آمدن آمار بستري‌هاي کرونايي در اين شهرستان خبر داد.

وجيه‌الله نوروزي، فرماندار ابهر با اشاره به آخرين وضعيت کرونا در شهرستان ابهر، اظهار کرد: با همراهي اعضاي ستاد، قرارگاه عملياتي و با همت بلند مردم، محدوديت‌هاي ابلاغي و مصوبات ستاد استاني با توجه به وضعيت شهرستان اجرايي و نتيجه خوبي نيز حاصل شد.
وي با اشاره به اثرات ارزشمند طرح شهيدسليماني و ساير طرح‌ها و نيز اعمال محدوديت‌ها، تصريح کرد: خوشبختانه با اقدامات صورت گرفته و وضعيت ابهر در شروع کرونا خوب بوده و آمارها رو به کاهش است.
اين مسئول با تاکيد بر اينکه نبايد به اين وضعيت دلخوش کنيم، زيرا کرونا غيرقابل پيش‌بيني بوده و وضعيت به شدت شکننده است، اضافه کرد: همه تلاش‌ها بايد بر حفظ موقعيت فعلي انجام گيرد.
فرماندار ابهر با تاکيد بر اينکه مردم نبايد فکر کنند بيماري تمام شده و بايد اهتمام جدي براي رعايت پروتکل‌هاي بهداشتي داشته باشند، افزود: با توجه به اينکه فرد آلوده مي‌تواند چندين نفر را مبتلا کند، به همين خاطر در شناسايي افراد آلوده بايد تلاش بيشتري شود.
وي با اشاره به تاکيدات در زمينه شناسايي نقاط آلوده هر شهر، بيان کرد: اين امر در دستور کار قرارگاه کروناي شهرستان نيز قرار گرفته و با تلاش‌هاي انجام شده، محل‌هاي مورد نظر شناسايي شده است.
نوروزي با بيان اينکه ميزان بستري‌ها در شهرستان کاهش يافته و اميدواريم اين امر تداوم يابد، متذکر شد: با توجه به فعال بودن نقاهتگاه در شهرستان ابهر ۸ نفر در حال گذراندن دوران قرنطينه در اين مکان هستند.
وي با بيان اينکه از ابتداي اجراي طرح شهيد سليماني ۱۴۰۰ تست سريع در شهرستان انجام شده که طي اين تست‌ها ۱۹۰ مورد مثبت شناسايي شده است، يادآور شد: اين امر نقش موثري در قطع زنجيره انتقال دارد.
فرماندار ابهر از آماده بودن ۵۵۰ تخت آماده نقاهتگاهي در ابهر خبر داد و خاطرنشان کرد: شهرداران سه شهر در اين زمينه تلاش خوبي داشتند.


به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar