فارس/ مديرگروه کنترل بيماري‌هاي مرکز بهداشت استان کرمانشاه گفت: اخيرا ورودي بيمارستان به علت ابتلا به کرونا در استان زياد شده که براساس پيش‌بيني‌هاي انجام شده احتمال وارد به موج چهارم وجود دارد.

سارا شاه آبادي، مديرگروه کنترل بيماري‌هاي مرکز بهداشت استان کرمانشاه در خصوص آخرين وضعيت کرونا در استان، اظهار داشت: طي دوسه هفته گذشته تعداد موارد بستري و تعداد موارد مرگ و مير مبتلا به کوويد ۱۹ در استان کاهش يافته بود، اما متاسفانه چند روزي است که ورودي بيمارستان زياد شده و براساس پيش‌بيني‌هاي انجام شده احتمال وارد به موج چهارم وجود دارد.
وي با اشاره به مرگ يک نفر در استان با تشخيص قطعي ابتلا به کرونا طي شبانه‌روز گذشته، گفت: هم‌اکنون ۱۷۲ بيمار کرونايي در بيمارستا‌ها و مراکز درماني استان بستري هستند، اين در حالي است که آمار ورودي‌ها تا چند وقت پيش به به زير ۱۳۰ نفر رسيده بود که متاسفانه با شيبي ملايم در حال افزايش است.
مديرگروه کنترل بيماري‌هاي مرکز بهداشت استان کرمانشاه اشاره‌اي به رنگ‌بندي‌هاي شهرستان استان به لحاظ شيوع بيماري ويروس کرونا داشت و گفت: شهرستان‌هاي اسلام آبادغرب، ثلاث باباجاني، دالاهو، روانسر، صحنه،  قصرشيرين، کرمانشاه و هرسين آبي است و شهرستان‌هاي پاوه، جوانرود، سرپل‌ذهاب، سنقرو کليايي، کنگاور و گيلان‌غرب زرد است.
وي افزود: با توجه به وضعيت رنگ‌بندي استان، تقريبا اکثر مشاغل بازگشايي شده هر چند در ستاد ملي کرونا در خصوص بازگشايي برخي مشاغل پرخطر از حوزه بهداشت هشدارهاي لازم داده شده ولي باز هم نگراني در خصوص رعايت پروتکل‌هاي بهداشتي براي حفظ وضع موجود وجود دارد از اين رو بازديد‌هاي بهداشتي افزايش پيدا کرده است.
شاه آبادي در پايان از مردم خواست که همواره پروتکل‌هاي بهداشتي را رعايت کنند و افزود: پايين آمدن آمار کرونايي سبب عادي‌انگاري مردم نسبت به اين بيماري شده به طوري که درصد پوشش ماسک پايين آمده و مراس عزا و عروسي از سر گرفته شده که اين خود سبب افزايش انتقال ويروس مي‌شود.

آخرين خبر کرمانشاه در اينستاگرام :
https://www.instagram.com/kermanshah.today