ايسنا/ رئيس اداره ميراث‌فرهنگي، گردشگري و صنايع‌دستي خرمشهر از افتتاح بازارچه خوداشتغالي صنايع‌دستي اين شهر در ماه جاري خبر داد.

سجاد پاک‌گهر، رئيس اداره ميراث‌فرهنگي، گردشگري و صنايع‌دستي خرمشهر اظهار کرد: يکي از بخش‌هايي که طي ساليان گذشته همواره مدنظر بوده، راه‌اندازي بازارچه صنايع‌دستي براي اين شهرستان به عنوان يکي از موارد جذب گردشگر بوده است؛ زيرا اين شهرستان علاوه بر توليدات ارزشمند صنايع‌دستي بومي، به واسطه شرايط کار در اين منطقه، از دهه‌هاي گذشته از افراد بسياري از جاي‌جاي کشور به اين منطقه وارد شده و سکونت يافته‌اند.
رئيس اداره ميراث‌ فرهنگي خرمشهر افزود: ورود آداب و رسوم و فرهنگ‌هاي ارزشمند در اين منطقه، ظرفيت‌هاي بالقوه و بالفعل ويژه‌اي در حوزه صنايع‌دستي را به وجود آورده که در صورت برنامه‌ريزي صحيح، مي‌توان ويتريني از هنرهاي مختلف کشور را در اين شهرستان مشاهده کرد.
او با بيان اين‌که به همين دليل راه‌اندازي بازارچه صنايع‌دستي به‌عنوان يکي از برنامه‌هاي ويژه حوزه صنايع‌دستي خرمشهر مد نظر قرار گرفت افزود: خوشبختانه در سال جاري، با پيگيري ويژه معاون استاندار، فرماندار ويژه شهرستان خرمشهر، مسئول امور بانوان فرمانداري، رئيس اداره فرهنگي اجتماعي شهرداري و در نهايت تدوين لايحه از سوي شهردار و مصوبه اعضاي شوراي شهر خرمشهر، راه‌اندازي بازارچه صنايع دستي در بازارچه بانوان که پيشتر بدون استفاده بود، مصوب شد.
پاک‌گهر با بيان اين‌که بازارچه صنايع‌دستي خرمشهر داراي ۱۲ غرفه ۱۸ متري است، افزود: هم‌اکنون برنامه‌ريزي براي انتشار فراخوان متقاضيان در حال انجام است و اين بازارچه ظرف مدت کمتر از ۲۰ روز و پس از رفع مختصر کاستي‌هاي آن، آغاز به کار خواهد کرد.


آخرين خبر خوزستان در اينستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today