ايسنا/ رئيس بيمارستان بوعلي‌سيناي خرم‌دره از ابتلاي ۶۵ نفر از پرستاران اين بيمارستان به کرونا خبر داد.

سعيد فرهادي، رئيس بيمارستان بوعلي‌سيناي خرم‌دره با بيان اينکه در دوران کرونا نزديک به ۲۰۰۰ بيمار در بيمارستان بوعلي‌سينا خرم‌دره بستري شده‌اند، عنوان کرد: بدترين ماه کرونايي شهرستان، آبان‌ماه با بستري ۳۸۴ بيمار رقم خورد.
وي با اشاره به اينکه بيشترين فوتي‌هاي شهرستان با تعداد ۲۳ نفر و بيشترين موارد بستري نيز طي آبان‌ماه در خرم‌دره ثبت شد، اضافه کرد: هر چند در حال حاضر ۴ بيمار کرونايي در بيمارستان بوعلي‌سينا بستري هستند، اما اين وضعيت به شدت شکننده است؛ پس نبايد در رعايت پروتکل‌هاي بهداشتي کوتاهي کرد.
اين مسئول با يادآوري اين مطلب که در حال حاضر ۶ تخت آي.‌سي.يو در بيمارستان فعال است، تصريح کرد: براي ارائه خدمات بهتر به بيماران نيازمند آي.سي.يو، ۹ تخت نيز مهيا شده و منتظر تجهيزات هستيم که راه‌اندازي اين تخت‌ها کمک خوبي براي درمان‌ بيماران است.
رئيس بيمارستان بوعلي‌سيناي خرم‌دره، با پرداختن به اين موضوع که سي.‌تي.‌اسکن يکي از راه‌هايي است که در تشخيص بيماري کرونا کمک بسيار شاياني مي‌کند، افزود: خوشبختانه با کمک ۲۵ درصدي خيرين و ۷۵ درصدي دولت در سال‌هاي گذشته دستگاه سي.‌تي.اسکن براي شهرستان خريداري شد که در حال حاضر به کمک مبارزه با کرونا در شهرستان آمده است.
وي با اشاره به اينکه کادر بهداشت و درمان در طي اين مدت زحمات زيادي را براي حفظ سلامتي مردم به جان خريده است، افزود: از آغاز شيوع کرونا تاکنون ۱۲۲ نفر از پرسنل بيمارستان، ۶۵ پرستار، ۵ پزشک، ۲۱ نفر از پرسنل اداري، ۱۹ نفر از نيروهاي خدماتي و ۱۰ نفر از نيروهاي آزمايشگاه درگير ويروس کرونا شدند.
فرهادي با بيان اينکه در پيک دوم کرونا طي تيرماه درگيري پرسنل بيشتر شد، افزود: بيشترين آمار فوتي کرونا در خرم‌دره متعلق به افراد سن بالا و افراد داراي بيماري مزمن با ميانگين سني بالاي ۶۰ سال است.
رئيس بيمارستان بوعلي‌سيناي خرم‌دره با اشاره به اينکه در حال حاضر ۴ بيمار مبتلا به کرونا در اين بيمارستان بستري هستند، خاطرنشان کرد: هر چند آمار بستري‌ها رو به کاهش است، اما بايد مراقب باشيم بيماري مجدداً پيک نزند.


آخرين خبر زنجان در اينستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today