ايرنا/ معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي گفت: مهمترين بسترهاي نگراني در کلانشهرهايي مانند تهران و کرج، حمل و نقل عمومي است چراکه امکانات و ظرفيت لازم در اين راستا وجود ندارد.

ايرج حريرچي، معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي اظهار کرد: همچنان نگران هستيم که کاهش رعايت دستورالعمل هاي بهداشتي و عادي انگاري، موجبات شدت گرفتن بيماري را فراهم کند چراکه مواردي از ويروس جهش يافته در برخي نقاط دنيا مشاهده شده و بايد نهايت تلاش خود را داشته باشيم که از ورود اين ويروس جلوگيري کنيم.
وي اضافه کرد: انتظار ما از مردم در اين شرايط اين است که خروج از منزل را به حداقل برسانند، ترددها در اين برهه از سال نسبت به سال قبل تنها پنج  درصد کاهش يافته است.
حريرچي با بيان اينکه  هيچ يک از استان هاي کشور در شرايط قرمز نيستند، گفت: ۱۹ شهرستان در وضعيت نارنجي قرار دارند ولي در برخي از استان ها خيزش جديدي از بيماري ديده شده و در ۲ استان تهران و اصفهان مواردي از رشد بيماري در بين افراد هفت تا ۱۸ سال يافت شده است.
معاون کل  وزارت بهداشت در ادامه با اشاره به اقدامات استان البرز در مقابله با ويروس کرونا اظهار داشت: اين استان در مقابله با کرونا بسيار موفق عمل کرده و اين امر در ۶ هفته اخير نمود بيشتري نيز داشته و اقدامات خيلي خوبي صورت گرفته است.
وي ادامه داد: پيش از اين الگوي بيماري در البرز مشابه تهران بود و جاي خرسندي دارد که استان البرز توانسته مسير خود را از پايتخت جدا کند و ميزان بستري و مرگ و مير ناشي از کرونا در اين استان به شکل قابل توجهي کاهش يافته است.
حريرچي گفت: مهمترين دستاورد البرز در روزهاي اخير اين است که در برخي از روزها حتي يک مورد مرگ ناشي از کرونا نيز در اين استان گزارش نشده است.
وي افزود: براي اين توفيق بزرگ که در راستاي سلامت مردم است از مديريت صحيح استاندار البرز و تلاش‌هاي رييس و مجموعه علوم پزشکي استان قدرداني مي کنيم.

آخرين خبر البرز در اينستاگرام :
https://instagram.com/alborztoday