ايرنا/ رئيس دانشگاه علوم پزشکي کهگيلويه و بويراحمد گفت: روند نزولي تعداد بستري ها و ترخيصي هاي بيماران کرونايي در استان به روند ثابت(از کاهشي به سينوسي) تغيير يافته که با اين روند احتمال افزايش بستري ها در استان وجود دارد.

پرويز يزدان پناه، رئيس دانشگاه علوم پزشکي کهگيلويه و بويراحمد اظهار داشت: هفته گذشته ۲۷ بيمار بستري کرونايي در استان وجود داشته که اين آمار هم اينک به ۲۹ مورد بستري رسيده است.
وي افزود: هم اکنون ۱۰۴ بيمار مشکوک و قطعي کرونايي در بيمارستان هاي استان بستري هستند که از اين تعداد ۲۲ بيمار کرونايي قطعي است.
رئيس دانشگاه علوم پزشکي کهگيلويه و بويراحمد تصريح کرد: ۵ بيمار در بخش هاي ويژه تحت درمان هستند و بر اساس آخرين آمار هيچ بيمار کرونايي زير دستگاه نداريم.
يزدان پناه تاکيد کرد: ۲۲ هزار و ۹۱۲ نفر بيمار کرونايي در کهگيلويه و بويراحمد بهبود يافته گزارش شده است.
وي ادامه داد: ميزان بروز بيماري کرونا در استان ۳۵.۹ درصد و در کشور حدود 16 درصد و ميزان کشندگي بيماري در استان ۴.۳ و در کشور ۱.۶ است.
رييس دانشگاه علوم پزشکي کهگيلويه و بويراحمد ابراز داشت: بيشترين ميزان شيوع در استان در لنده، باشت و کمترين ميزان شيوع در دنا ثبت شده است.
يزدان‌پناه افزود: از ۷۵۵ نمونه گرفته شده در اين استان روز گذشته ۷۵ مورد(۱۳ درصد موارد) مثبت گزارش شد.
وي عنوان کرد: بر اثر عادي انگاري ها برگزاري تجمع هاي سياسي، خانوادگي و مراسمات تشييع و تدفين در استان بسيار زياد شده است و بدون شک زمينه ساز خيز دوباره کرونا خواهد شد.
رئيس دانشگاه علوم پزشکي کهگيلويه و بويراحمد تصريح کرد: با توجه به شرايط آب و هوايي مسافرت به سمت شهرهاي گرمسيري استان افزايش يافته است و اين مهم نگران کننده است.
وي عنوان کرد: براي پيشگيري از خيز دوباره کرونا بهترين روش، توجه به راه هاي پيشگيري از جمله رعايت فاصله گذاري، شرکت نکردن در مراسم و تجمعات به ويژه تجمعات خانوادگي، زدن ماسک و رعايت فاصله‌گذاري اجتماعي در محيط‌هاي عمومي است.

آخرين خبر کهگيلويه و بويراحمد در اينستاگرام :
https://instagram.com/yasuj_today