تسنيم/ معاون کل وزير بهداشت با بيان اينکه مهمترين بسترهاي نگراني شيوع کرونا در کلانشهرهايي مانند تهران و کرج، حمل و نقل عمومي است، گفت: خيزش جديد اين بيماري در برخي از استان‌ها آغاز شده است.

ايرج حريرچي، معاون کل وزير بهداشت ابراز کرد: البرز در مقابله با کرونا بسيار موفق عمل کرده و اين امر در 6 هفته اخير نمود بيشتري داشته  است.
وي افزود: پيش از اين الگوي بيماري در البرز مشابه تهران بود و جاي خرسندي دارد که استان البرز توانسته مسير خود را از پايتخت جدا کند و ميزان بستري و مرگ و مير ناشي از کرونا در اين استان به شکل قابل توجهي کاهش يافته است.
حريرچي با بيان اينکه مهمترين دستاورد البرز در روزهاي اخير اين است که در برخي از روزها حتي يک مورد مرگ ناشي از کرونا نيز در اين استان گزارش نشده است، گفت: براي اين توفيق بزرگ که در راستاي سلامت مردم است، از مديريت استاندار البرز و تلاش‌هاي رئيس و مجموعه علوم پزشکي استان قدرداني مي‌کنيم.
معاون وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشکي اضافه کرد: همچنان نگران هستيم که کاهش رعايت دستورالعمل‌هاي بهداشتي و عادي انگاري، موجبات شدت گرفتن بيماري را فراهم کند چراکه مواردي از ويروس جهش يافته در برخي نقاط دنيا مشاهده شده و بايد نهايت تلاش خود را داشته باشيم که از ورود اين ويروس جلوگيري کنيم.
وي گفت: مهمترين بسترهاي نگراني در کلانشهرهايي مانند تهران و کرج، حمل و نقل عمومي است؛ چراکه امکانات و ظرفيت لازم در اين راستا وجود ندارد.
حريرچي افزود: از مردم درخواست مي‌شود که خروج از منزل را به حداقل برسانند؛ متاسفانه ترددها در اين برهه از سال نسبت به سال قبل تنها پنج درصد کاهش يافته است.
معاون وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشکي گفت: جاي خرسندي دارد که هيچ يک از استان‌هاي کشور در شرايط قرمز نيستند و 19 شهرستان در وضعيت نارنجي قرار دارند، ولي متاسفانه در برخي از استان‌ها خيزش جديدي از بيماري ديده شده و در دو استان تهران و اصفهان مواردي از رشد بيماري در افراد هفت تا 18 سال يافت شده است.

آخرين خبر تهران در اينستاگرام :
https://instagram.com/online.tehran