ایرنا/ مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خوزستان گفت: مدرسه کانکسی که بر اثر اصابت صاعقه در بخش سردشت دزفول دچار آتش سوزی و خسارت شد با احداث کلاس درس بازسازی می‌شود.

علی قربانی، مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خوزستان بیان کرد: یک کلاس کانکسی در منطقه سردشت دزفول شامگاه ۳۰ دی ماه امسال بر اثر برخورد صاعقه دچار آتش سوزی شد و سه نفر از معلم های مستقر در این کلاس و سه نفر از اهالی منطقه دچار سوختگی و آسیب شدند، این حادثه برای نخستین بار رخ داده است و جای تعجب است با وجود اینکه کانکس در منطقه مرتفع نبوده صاعقه چگونه با آن اصابت کرده است.
وی گفت: ۳۱۵ کانکس در استان برای استقرار در مناطق عشایری استان در نظر گرفته شده است تا جایگزین مدارس چادری شود، ساخت مدرسه در مناطق عشایری به دلیل تردد، ییلاق و قشلاقی که در منطقه انجام می شود مناسب نیست.
قربانی ادامه داد: در مواردی مدارس سنگی و یا شبانه روزی در مناطق عشایری ساخته شده است اما به دلیل کوچ عشایر مدارس فرسوده می شوند و یا به دلیل نوع فرهنگی که در منطقه وجود دارد تمایلی به حضور فرزندان خود در مدارس شبانه روزی ندارند.
وی افزود: هزینه هایی که مدارس شبانه روزی برای آموزش و پرورش به همراه دارد بالاست ضمن اینکه چنین مدارسی در مناطق عشایری خوزستان کاربردی نیست. 
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خوزستان ادامه داد: در حال حاضر در شهر و روستاهای استان مدارس کانکسی وجود ندارد و تنها در مناطق عشایری با توجه به شرایط کوچ عشایر از کلاس های کانکسی استفاده می شود.
قربانی بیان کرد: سخت گذر بودن منطقه و پراکندگی زیاد مناطق عشایری و شرایط اقلیمی نیز عوامل دیگری هستند که ساخت مدارس ساختمانی را در این مناطق دشوار می کند.
وی گفت: با وجود تمام سختی هایی که وجود دارد در مناطق محروم خوزستان ساخت مدارس روند بسیار خوبی را در سال های اخیر داشته است به عنوان مثال در منطقه محروم احمد فداله شهرستان دزفول هفت مدرسه با کمک سپاه، هشت مدرسه با کمک بنیاد برکت و پنج مدرسه پیش ساخته احداث شد.
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خوزستان بیان کرد: یک هزار و ۳۰۰ مدرسه سنگی در استان وجود دارد که مقرر شده در مدت سه سال جمع آوری شوند.

آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today