ایرنا/ معاون شرکت آب و فاضلاب استان همدان نسبت به یخ‌زدگی لوله‌ها و کنتورهای آب هشدار داد و گفت: با توجه به ورود سامانه هوای سرد به استان احتمال یخ‌زدگی کنتور و تاسیسات شبکه آب وجود دارد.

حمیدرضا نیکداد، معاون بهره برداری و توسعه شرکت آب و فاضلاب استان همدان اظهار کرد: نگهداری سیستم لوله کشی آب داخل منازل و کنتور آب به عهده مشترکان است و با توجه به احتمال برودت هوا و یخ زدگی لوله ها و کنتورهای آب، شهروندان باید اقدامات پیشگیرانه نظیر عایق بندی لوله‌های آب موجود در فضای باز با پارچه و عایق را انجام دهند.
وی از مردم خواست توجه بیشتری به موضوع حفاظت از کنتورهای آب و تاسیسات آبرسانی به منزل داشته باشند و اگر دریچه های کنتور در حیاط منزل قرار دارد مراقب آب و بارندگی به سمت کنتور آب باشند چراکه تجمع آب باعث یخ زدگی کنتور و تاسیسات می‌شود.
معاون آب و فاضلاب استان همدان با توصیه به اینکه داخل کنتور از گل و لای و برگ پاکسازی شود، عنوان کرد: مردم می توانند از پشم شیشه و یونولیت و گونی های پر شده با خاک اره، به منظور حفاظت و گرم نگه داشتن کنتور استفاده کنند.
نیکداد تاکید کرد: در صورت بروز یخبندان و یخ زدن لوله ها و کنتور آب از انجام اقداماتی مانند ریختن آب جوش بر روی کنتور، روشن کردن آتش در حوضچه کنتور و باز گذاشتن شیر آب برای رفع یخ زدگی خودداری شود. 
وی یادآور شد: مردم در صورت مشاهده یخ زدگی کنتور با واحد ۱۲۲ اداره آبفا تماس حاصل کنند تا در اسرع وقت یخ زدگی رفع شود و این خدمت رسانی به مشترکان تداوم دارد.
معاون آب و فاضلاب استان همدان یادآور شد: با اطلاع رسانی های شرکت آبفا و همکاری های شهروندان و هم استانی ها در ۴۸ ساعت گذشته به دلیل حاکم بودن برودت هوا، فقط ۲ مورد یخ زدگی کنتور در شهر همدان مشاهده شد.

آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today