تسنیم/ دو سال پس از سیل سهمگین خوزستان، شهرداری اهواز با توجه به تمام خطرات پارک‌های ساحلی اهواز هنوز به ترمیم نرده‌های محافظ که برای جلوگیری از سقوط افراد به ویژه کودکان در رودخانه اقدام نکرده است.

با وجود گذشت حدود 2 سال از وقوع سیل عظیم در استان خوزستان برخی بی‌تدبیری‌ها و بی‌توجهی‌ها سبب شده که هنوز مشکلات ساده‌ای از این سیل حل نشده باقی بماند.
پس از سیل استان خوزستان تمامی دستگاه‌های دولتی، نظامی و امدادی پای کار بودند تا مشکلات و مصائب مردم اهواز و خوزستان به ویژه شهرهای درگیر با این واقعه برای مردم به اتمام برسد اما برخی دستگاه‌ها نیز با وجود خطرات و مشکلات دنباله‌دار مردم به فکر نیستند.
برای مثال شهرداری اهواز با توجه به تمام خطرات پارک‌های ساحلی اهواز، هنوز به ترمیم نرده‌های محافظ که برای جلوگیری از سقوط افراد به ویژه کودکان در رودخانه اقدام نکرده است.
پیش از این نیز در گزارش‌هایی به مشکلات ساحل رودخانه کارون پرداخته شده بود اما متاسفانه این مشکل همچنان باقی مانده و در این ایام با توجه به هوای مطبوع اهواز و حضور برخی در هوای تازه این خطر را بیش از پیش نمایان کرده است.
پرسش مردم و مخاطبان این است که آیا حتما باید مانند ماجرای آبگرفتگی در زمستان سال 98 و پاییز 99 اتفاق ناگواری برای مردم و کودکان این شهر بیفتد تا متولیان فعلی شهرداری به فکر اقدامی بیفتند؟
نکته جالب این که برخی مدیران شهری اهواز در اثر اهمال در ماجرای آبگرفتگی در دستگاه قضایی به حبس و انفصال از خدمات دولتی محکوم شده‌اند اما همچنان برای مشکلات شهر بی توجه به اولویت‌ها اقدام مشخصی نمی‌شود.
این ویدئو را از وضعیت پارک‌های ساحلی که بزرگترین پارک‌های اهواز هستند را ببینید.

آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today