ایرنا/ فرمانده انتظامی استان اردبیل از کشف بیش از ۳۶۱ تن نهاده دامی قاچاق به ارزش بیش از هفت میلیارد ریال در عملیات ماموران پلیس امنیت اقتصادی اردبیل خبر داد.

سردار هوشنگ حسینی، فرمانده انتظامی استان اردبیل در این باره اظهار کرد: در تداوم اجرای طرح تشدید مبارزه با قاچاق کالا و ارز و پیشگیری و مقابله با فعالیت‌های مجرمانه قاچاقچیان، ماموران پلیس امنیت اقتصادی اردبیل موفق به شناسایی چهار شرکت متخلف شدند.
وی افزود: پس از بررسی‌های تخصصی ماموران مشخص شد مسئولان این شرکت‌ها از تحویل نهاده‌های دامی یارانه‌ای به مرغداران و دامداران خودداری و با هدف دستیابی به سود بیشتر قصد فروش آن در بازار آزاد را دارند.
وی اظهار کرد: ماموران پلیس امنیت اقتصادی پس از اطمینان از فعالیت مجرمانه مسئولان این شرکت‌ها و پس از هماهنگی قضایی و به همراه کارشناسان سازمان جهاد کشاورزی استان به محل موردنظر اعزام و پس از بازرسی‌های به عمل آمده از انبارهای این چهار شرکت ۳۶۱ تن نهاده دامی از نوع جو و ذرت که به صورت غیرقانونی دپو و احتکار شده بود، کشف کردند.
فرمانده انتظامی استان اردبیل با بیان اینکه نهاده‌های دامی کشف شده پس از هماهنگی‌های لازم تحویل مرغداران و دامداران شد، اضافه کرد: کارشناسان ارزش این نهاده‌های دامی قاچاق و احتکار شده را هفت میلیارد و ۲۴۷ میلیون و ۱۵۰ هزار ریال اعلام کردند.
سردار حسینی بیان کرد: پرونده‌ای در این رابطه تشکیل و برای بررسی و سیر مراحل قانونی تحویل سیستم قضایی شد.

 
  
  

آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today