باشگاه خبرنگاران/ فرمانده انتظامی مهاباد گفت: کلاهبرداران با تبلیغات فریبنده در خرید‌های اینترنتی متقاضیان را به درگاه‌های جعلی موسوم به فیشینگ هدایت کرده و از حساب طعمه‌های خود برداشت غیرمجاز می‌کنند.

سرهنگ محمد توحیدی فرمانده انتظامی مهاباد اظهار کرد: شهروندان پس از انتخاب کالا یا خدمات در سایت‌های اینترنتی، بدون اطلاع از هویت فروشنده و واقعی بودن کالاها، اقدام به خرید کالا نموده و دچار کلاهبرداری می‌شوند.
توحیدی افزود: کاربران محترم فضای مجازی بایستی قبل از هرگونه واریز وجه، از خدمات یا کالای مورد نظر مطلع شده و از واریز هرگونه وجهی حتی مبالغ کم به عنوان بیعانه خودداری کنند.
این مقام انتظامی اضافه کرد: از کاربران فضای مجازی درخواست داریم کالای مورد نظر خود را از استان محل زندگی خود انتخاب کرده و پرداخت وجه را به بعد از تحویل کالا موکول کنند و در قبال دریافت کالا از فروشنده رسید دریافت کنند تا اگر کالا، مسروقه بود بتوانند به راحتی فرد فروشنده را معرفی کرده و علیه وی شکایت کنند.
او اذعان کرد: فریب چرب زبانی و تبلیغات فریبنده برخی از فروشندگان را نخورید چرا که این روش یکی از شگرد‌های مجرمان برای جلب توجه و کلاهبرداری است.
توحیدی خاطرنشان کرد: سایت پلیس فتا به نشانی https://www.cyberpolice.ir به عنوان پل ارتباطی با شهروندان می‌باشد تا در صورت مواجهه با هر گونه موارد مشکوک و غیر قانونی در فضای مجازی موضوع را از این طریق با پلیس در میان بگذارند.

آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today