ایرنا/ استاندار زنجان با بیان اینکه از ابتدای شیوع کرونا تاکنون نزدیک به ۱۳۰ هزار تست در استان انجام شده، گفت: به ازای هر هزار نفر، ۱۲۰ نفر را شامل می‌شود که این بالاترین میزان تست در کشور نسبت به جمعیت است.

فتح الله حقیقی، استاندار زنجان با اعلام این خبر اظهار کرد: باید تلاش شود طی ۲ ماه آینده این میزان تست به ازای هر هزار نفر جمعیت به ۳۰۰ نفر برسد که خوشبختانه زمینه این امر نیز در استان فراهم شده است.
وی با تاکید بر اینکه گرفتن تست به تنهایی کافی نیست و سایر اقدامات به‌ویژه موضوع قرنطینه افراد در نقاهتگاه‌ها باید تداوم داشته باشد تا شاهد ثبات آمار باشیم.
حقیقی یادآور شد: به رغم آماده بودن یک هزار و ۳۰۰ تخت نقاهتگاهی در زنجان، استقبال لازم از این مراکز نمی‌شود و این درحالی است که برخی از مبتلایان امکانات لازم را برای قرنطینه شدن در منزل ندارند اما نسبت به قرنطینه خود در منزل اصرار دارند که همین امر سبب به خطر افتادن سلامت سایر افراد خانواده به‌ویژه سالمندان و افراد دارای بیماری زمینه‌ای می‌شود.
استاندار زنجان قرنطینه شدن افراد مبتلا به کرونا در منزل را بزرگترین اشتباه در این حوزه خواند و تصریح کرد: ۹۹ درصد از مبتلایان به کرونا در خانه قرنطینه می‌شوند در حالی که ۹۰ درصد سالمندان و افراد دارای بیماری مزمن با خانواده زندگی می‌کنند و ماندن مبتلایان در خانه، زندگی آن‌ها را با خطر مواجه می‌کند.
حقیقی خاطرنشان کرد: متاسفانه بالاترین آمار مرگ و میر کرونا مربوط به افراد مسن با میانگین سنی ۷۱ سال به بالا است.
وی با اشاره به افزایش مراجعات سرپایی مبتلایان به کرونا طی روزهای اخیر، گفت: تا زمانی که واکسن مطمئن وارد کشور شود، زدن ماسک و رعایت پروتکل‌های بهداشتی باید به گفتمان عملی زندگی‌مان تبدیل شود.


  

آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today