رکنا/ اعضای یک باند تصادفات ساختگی توسط عوامل سرکلانتری یکم پلیس پیشگیری پایتخت در شمال تهران دستگیر شدند.

تصادف ساختگی در تهران پس از مدتی از عرصه نفر خودرو به عرصه خودرو- خودرو رسیده است به گونه ای که برخی متخلفین با سوءاستفاده از قوانین و رفاه افراد اقدام به اخذ مبالغی از این حوزه می کنند. اقدامی که غالبا با مهندسی اجتماعی و فریب شهروندان به نتیجه ختم می شود.
سردار حسین رحیمی، رئیس پلیس تهران بزرگ در خصوص این پرونده گفت: طی روزهای گذشته یک باند در حوزه تصادفات ساختگی در شمال تهران منهدم شد که سه برادر بوده و با یک خودروی پژو 405 که مالک آن بودند با خودروهای مدل بالا اغلب در میادین تصادف کرده و با سوءاستفاده از قانون در مسیر نزدیک به میدان قرار گرفته و به خودرویی که در مسیر دورتر از میدان قرار دارند، برخورد کرده و از آن ها خسارت دریافت می کردند.
وی افزود: این سه برادر معمولا با خودروهای شاسی بلند تصادف کرده و بین 250 هزار تومان تا سه میلیون تومان از این شهروندان دریافت می کردند. این افراد با بهره گیری از مهندسی اجتماعی اجازه تماس شهروندان با پلیس را نداده و طبق دفتر حساب و کتابی که همراه داشتند نزدیک به 70 مورد اقدام به این صحنه سازی کرده اند.
این مقام ارشد انتظامی خاطرنشان کرد: این باند از ابتدای آبان ماه تاکنون نزدیک به یک میلیارد و 700 میلیون ریال از این طریق درآمد کسب کرده بودند.


آخرین خبر تهران در اینستاگرام :
https://instagram.com/online.tehran