مهر/ استاندار ایلام با اشاره به اینکه حضور در آرامستان ها زنگ خطری برای افزایش آمار کرونا در ایلام است، گفت: عدم توجه به پروتکل ها باعث تکرار شرایط آبان ماه می شود.

قاسم سلیمانی دشتکی، استاندار ایلام ظهر امروز یکشنبه در جلسه ستاد کرونا در استانداری ایلام اظهار کرد: اگر حضور در آرامستان‌ها و برگزاری مراسمات و عدم توجه به پروتکل‌ها همچنان ادامه داشته باشد باز هم شرایط آبان ماه تکرار می‌شود.
وی تصریح کرد: ادارات در مناطق آبی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و درمانی و استفاده مطلق از ماسک کارکنان در محل کار خود حاضر شوند.
رئیس ستاد استانی مبارزه با کرونا با تاکید بر این مطلب که در هیچ شرایطی مبتلایان به بیماری نباید در جمع حضور یابند، گفت: در ادارات، افراد زمینه دار، خانم‌های باردار و افراد مسن و افرادی که مشکل دارند باید از شرایط دورکاری استفاده کنند و مدیران ملزم به همکاری با این افراد هستند.
استاندار در خصوص مراسمات دهه مبارک فجر گفت: مراسمات دهه فجر بر طبق دستور العمل ها و مصوبات ستاد ملی کرونا و به صورت مجازی و رژه خودرویی برگزار می‌گردد.
وی افزود: همچنین تمام مراسم و افتتاحیه‌ها و بهره برداری‌ها در ایام دهه‌ی فجر به صورت ویدئو کنفرانس با حضور تعداد محدود انجام می‌شود.
سلیمانی دشتکی در خصوص وضعیت مدارس در کرونا نیز بیان کرد: بازگشایی مدارس فقط برای کلاس‌های اول و دوم در مناطق آبی در مدارسی که زیر ۵۰ نفر دانش آموز دارند با رعایت کامل پروتکل‌ها در کلاس‌های زیر ۱۰ برگزار شود و حضور دانش آموزان نیز اختیاری است.

آخرین خبر ایلام در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/akharinkhabar_ilam/