ایرنا/ فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان تهران گفت: در فصل پاییز، ۱۱۱ شکارچی غیرمجاز که اقدام به شکار و صید پرندگان و پستانداران کرده بودند، دستگیر و تحویل مراجع قضایی شدند.

فرهاد زندی، فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان تهران ابراز کرد: از این متخلفان، ۴۹ قبضه سلاح مجاز، ۱۳ قبضه سلاح غیرمجاز، پنج قبضه سلاح جنگی و ۶۶۲ عدد ادوات کشف و توقیف شد.
وی افزود: همچنین در فصل پاییز ۱۱۹ مورد جرائم شکار و صید غیرمجاز آبزیان، ‌پرندگان، ‌پستانداران و خرید و فروش حیات وحش شناسایی و متخلفان ملزم به پرداخت زیان ناشی از صید و شکار شدند.
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان تهران با اشاره به اینکه هر گونه خرید و فروش غیرمجاز حیوانات ممنوع است، گفت: بر اساس ماده ۱۰ قانون شکار و صید، حمل، عرضه، صدور و فروش جانوران وحشی زنده یا کشته و یا اجزای آنها جرم محسوب می شود و متخلف به حبس از یک ماه تا ۶ ماه و یا جزای نقدی تا سقف یک میلیون ریال محکوم می شود.
وی بیان کرد: وظایف ذاتی این نهاد در راستای اجرای دستورالعمل های ابلاغی معاونت محیط زیست طبیعی و یگان حفاظت سازمان، جدیت دربرخورد با هرگونه خرید و فروش و نگهداری حیوانات و تعدد پایش بازارهای خرید و فروش حیوانات و آبزیان در شهر تهران است.
زندی درخواست کرد: در صورتی که شهروندان موردی را مشاهده کردند برای رسیدگی بیشتر با تلفن گویای ۱۵۴۰ به محیط زیست استان اطلاع دهند.

آخرین خبر تهران در اینستاگرام :
https://instagram.com/online.tehran