ایرنا/ رییس کل دادگستری گلستان گفت: کیفرخواست ابطال واگذاری هشت هزار و ۵۰۰ مترمربع از زمین‌های دولتی گران قیمت گرگان به افراد خاص در تپه زیباشهر و آپادانا با ارزش افزون بر ۲ هزار میلیارد ریال صادر شد.

هادی هاشمیان، رییس کل دادگستری گلستان اظهار کرد: برای پنج نفر از متهمان این پرونده به اتهام تصرف غیرقانونی و تضییع بیت المال کیفرخواست صادر شد.
وی بیان کرد: متهمان این پرونده از کارکنان اداره کل راه و شهرسازی گلستان هستند که این مقدار زمین را بین خود تقسیم کرده و بخشی را به چند نفر از کارکنان این اداره کل واگذار کرده بودند.
هاشمیان اضافه کرد: این زمین‌ها بر اساس قانون باید برای ساخت خانه در اختیار اقشار کم درآمد فاقد منزل که تاکنون زمین دریافت نکرده بودند قرار می گرفت؛ اما با قیمتی کمتر از ارزش واقعی به کارکنان این دستگاه واگذار شد.
رییس کل دادگستری گلستان گفت: کمیته مبارزه با زمین خواری گلستان که در دادسرای گرگان مستقر است سال گذشته به موضوع واگذاری این زمین‌ها ورود کرده و برای متخلفان پرونده تشکیل داده بود.
هاشمیان یادآور شد: درخواست ابطال سند این زمین‌ها به دادگاه ارائه شده و مابقی اراضی نیز پس از دریافت استعلام از وزارت راه و شهرسازی تعیین تکلیف خواهد شد.
وی با بیان اینکه پرونده پس از صدور کیفرخواست، برای صدور رای به دادگستری گرگان فرستاده شد، اظهار کرد: قرار نظارت قضایی برای جلوگیری از ادامه تصدی مدیریتی متهمان پرونده صادر شد.
هاشمیان بیان کرد: دادگستری پس از آشکار شدن واگذاری‌های غیرقانونی، برای پیشگیری از زد و بند و تخلف در واگذاری زمین‌های دولتی، استانداری و دستگاه‌های ذی‌ربط را مکلف کرد تا اراضی ملی را که پس از توسعه شهرها در بافت شهر قرار می‌گیرند پیش از واگذاری در کمیسیون ماده ۵ به دادستان‌ هر شهرستان اعلام کنند تا از واگذاری این اراضی به اشخاص خاص پیشگیری شود.

آخرین خبر گلستان در اینستاگرام :
Instagram.com/golestan_today