ایرنا/ مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی چهارمحال و بختیاری با اشاره به اهمیت کمک به آزادسازی جرایم غیرعمد از زندان گفت: ۱۴ زندانی جرایم غیرعمد با حمایت ستاد اجرایی فرمان امام خمینی(ره) و رضایت شاکیان آزاد شدند و به آغوش خانواده بازگشتند.

حمیدرضا حیدری، مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی چهارمحال و بختیاری روز چهارشنبه در آیین جشن آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد استان با اشاره به تفاهمنامه بین ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، سازمان زندان‌ها و ستاد دیه استان افزود: در این تفاهمنامه زندانیان محکوم جرایم غیرعمد که بدهی آنها زیر یک میلیارد ریال است، با همکاری ستاد دیه آزاد شدند.
وی گفت: براساس این تفاهمنامه ۱۴ زندانی واجد شرایط با بدهی بیش از ۱۴ میلیارد و ۴۹۳ میلیون ریال به ستاد اجرایی معرفی شدند.
به گفته وی، برای آزادسازی این زندانیان، شاکیان نیز سه میلیارد و ۳۵۸ میلیون ریال رضایت دادند که ۱۴۵ میلیون ریال آورده مددجویان و ۱۰ میلیارد و ۹۸۳ میلیون ریال نیز از سوی ستاد اجرایی فرمان امام (ره) پرداخت و زندانیان آزاد شدند.
مدیر نمایندگی ستاد دیه چهارمحال‌ و بختیاری نیز با اشاره به اینکه از ابتدایی امسال تاکنون ۱۰۴ زندانی جرایم غیرعمد آزاد شدند، گفت: این زندانیان با بدهی بیش از ۱۷۰ میلیارد و ۸۳۲ میلیون ریال در زندان‌های استان تحمل حبس داشتند.
مجید صیادی افزود: برای آزادسازی این تعداد زندانی ۸۰ میلیارد ریال رضایت و گذشت شاکیان بوده است و مابقی از محل کمک ستاد دیه، آورده افراد، اعسار، تسهیلات آزاد شدند.
وی با اشاره به اینکه هم‌اکنون ۲۲۴ زندانی جرایم غیرعمد در زندان‌های استان تحمل حبس می‌کنند، گفت: میزان بدهی آنها ۷۱۰ میلیارد ریال است.
ستاد دیه از سال ۷۷ در استان فعال شد که طی این مدت بیش از ۲ هزار زندانی جرایم غیرعمد از زندان آزاد و به آغوش خانواده‌ خود بازگشته‌اند.

آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در اینستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday