ایرنا/ مدیرکل دفتر بازرسی و مدیریت عملکرد استانداری خراسان شمالی گفت: با تغییر رنگ آبی جاجرم به زرد، شمار شهرستان‌های با وضعیت شیوع آبی کرونا در این استان به ۲ مورد رسید و تعداد شهرستان‌های زردرنگ به ۶ مورد افزایش یافت.

مهدی کرامتی، مدیرکل دفتر بازرسی و مدیریت عملکرد استانداری خراسان شمالی اظهار داشت: هم اکنون تنها شهرستان‌های گرمه و راز و جرگلان در این استان از نظر میزان همه‌گیری کرونا وضعیت بهتری داشته و آبی تلقی می شوند.
وی افزود: شهرستان جاجرم که تا چند روز پیش از نظر شیوع کووید ۱۹ آبی محسوب می شد، در ارزیابی های جدید به رنگ زرد درآمده است.
مدیرکل دفتر بازرسی و مدیریت عملکرد استانداری خراسان شمالی با بیان اینکه استان در شرایط حساسی به سر می برد، گفت: عادی شدن بیماری کووید ۱۹ در نگاه مردم  و رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی می تواند شرایط نامناسبی را برای استان رقم بزند و با غفلت مردم هر آن ممکن است رنگ استان به وضعیت نارنجی و قرمز برگردد.
کرامتی از عموم مردم خواست تا پروتکل های بهداشتی را رعایت کرده و فاصله گذاری اجتماعی را در نظر داشت باشند. 
تا دیروز شهرستان های فاروج، گرمه و جاجرم وضعیت آبی و پنج شهرستان دیگر خراسان شمالی در شرایط زرد شیوع کرونا به سر می بردند اما امروز به شمار شهرهای زرد استان یک شهر دیگر افزوده شد.

آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today