تسنیم/ با ورود و نمونه مثبت کرونا انگلیسی به شهرستان دهلران و ابتلای دو شهروند به این بیماری اعمال محدودیت‌های شدید در شهرستان‌های جنوبی استان ایلام آغاز شد.

اعلام رسمی دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام مبنی بر ورود کرونای انگلیسی و ابتلای دو شهروند دهلرانی به این بیماری موج شدیدی از انتقادات نسبت به عملکرد مسئولان در بین مردم ایلام ایجاد کرده است مردم ایلام بر این باورند وقتی که تمام اماکن ورزشی، سالن‌ها، استخرها، آرایشگاها، دفاترپیشخوان، جلسات‌اداری، مساجد، نمازهای جمعه، صفوف طویل موادغذایی ، تجمعات دربانک‌ها، نهادهای امدادی وحمایتی، مراکز بهداشتی ودرمانی، مطب پزشکان  به دستور دولت بازاست وفعال است چگونه انتظار دارید که موج جدید کرونا در ایلام را شاهد نباشیم.
آنان با انتقاد از مسئولان که بی‌توجهی مردم به رعایت پروتکل‌های بهداشتی را عامل شیوع می‌دانند بیان می‌کنند با وضعیتی که پیش آورده‌اید و مردم را برای تأمین مایحتاج اولیه راهی صف‌های طویل در فضاهای بسته می‌کنید و خود عامل به رعایت نیستی چرا مردم را بانی این وضعیت می‌دانید.
مسئولان نیز رعایت پروتکل‌های بهداشتی، پرهیز از سفر و حضور در تجمع‌ها را شرط فائق آمدن بر شرایط موجود می‌دانند و بر این نکته تأکید دارند که تا "مردم همکاری نکنند کرونا ریشه کن نمی‌شود".
ورود مسافر از خوزستان به استان ایلام ممنوع است
معروف بسطامی با اعلام ممنوعیت ورود مسافر از استان خوزستان به ایلام اظهار داشت: ورود مسافر از خوزستان به استان ایلام ممنوع است و مردم ایلام نیز به جد از مسافرت به استان خوزستان پرهیز کنند.
فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد مقابله با کرونا استان ایلام گفت: اعمال محدودیت‌ها به جد و بدون اغماض انجام خواهد شد اما همراهی مردم شرط لازم برای این اقدام است.
وی افزود:  به سازمان بازرسی، نیروی انتظامی و فرمانداران ابلاغ شده است که با متخلفان در هر سطح و جایگاهی که هستند؛ بدون اغماض برخورد قاطع کنند چرا که سلامت عمومی مردم خط قرمز است.
ممنوعیت‌برگزاری هرگونه همایش، تجمع و نمایشگاه در سطح استان به گفته معاون برنامه‌ریزی و توسعه مدیریت استانداری ایلام ممنوع او اگر شیوع ویروس کنترل نشود، فعالیت بسیاری از صنوف تعطیل خواهد شد.
اقدامات پیشگیرانه در شهرستان دهلران در حال انجام است
جمیل صادقی فر با اعلام شرایط خطر به ابتلای کرونا انگلیسی در شهرستان‌های حوزه جنوبی خاصه شهرستان دهلران اظهار داشت: اقدامات پیشگیرانه در شهرستان دهلران در حال انجام است و تست‌های تشخیص از دیروز در این شهرستان آغاز شده است.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام گفت: مشاهده و نتیجه مثبت ویروس کرونا انگلیسی در شهرستان دهلران زنگ خطری است که نباید مورد غفلت واقع شود.
وی قدرت انتشار این ویروس را یادآورشد و افزود: در صورت استمرار شیوع روزهای سختی پیش‌روی استان خواهد بود که مردم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی کادر بهداشتی و درمانی را برای مهار این خطر کمک کنند.
مادر مبتلا به کرونا انگلیسی زنده است/ نوازد سالم متولد شده است
صادقی‌فر در پاسخ به این سئوال که گفته می‌شود؛ مادر مبتلا به کرونا انگلیسی که باردار بوده است فوت کرده است گفت: خیر این خبر صحت ندارد و مادر مبتلا دیشب با حضور کادر درمانی و پزشکی وضع حمل کرده است و نوزاد وی سالم است.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام گفت: شرایط این مادر مساعد نیست اما زنده و در حال گذران دوران درمان است.
مبتلایان به کرونای جهش یافته انگلیسی ‌در این استان یک خانم باردار و همسرش  بوده و ساکن شهرستان دهلران هستند.

آخرین خبر ایلام در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/akharinkhabar_ilam/