ایرنا/ معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی گفت: اثر فیلم موبایلی سیدهومن پارسا هنرمند این استان به چهاردهمین جشنواره ملی فیلم کوتاه رضوی راه یافت.

ابوالحسن حیدری، معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی اظهار کرد: ۱۵ فیلم راه یافته به رقابت این بخش از پنج استان گلستان، خراسان رضوی، خراسان شمالی و قم در چهاردهمین جشنواره ملی فیلم کوتاه رضوی داوری می‌شوند.
وی گفت: احادیث، داستان‌ها، آموزه‌های تربیتی در کلام و سیره پیامبر(ص) و اهل بیت(ع)، جایگاه سیره علمی و اخلاقی و مناظرات امام رضا(ع)، کرامت انسانی، مبانی انتظار و مهدویت، نماز و نیایش، علم و اخلاق و امانتداری، ظلم ستیزی، نیکی به والدین، اخلاق شهروندی، سیمای امام مهدی عجل الله، تشویق به پرستش، عقل و ادب، عاشورا، صله رحم، وفای به عهد، نقش و اهمیت اماکن تاریخی، مذهبی و فرهنگی از جمله موضوعات این جشنواره بود.
معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی بیان کرد: هدف از این جشنواره اشاعه و ترویج فرهنگ منور رضوی، گسترش فعالیت‌های هنری مرتبط با سیره معصومین(ع)، شناسایی و گرامیداشت تولیدکنندگان و پدیدآورندگان آثار فرهنگی و هنری، کشف و معرفی استعدادهای جوان، معرفی آثار شاخص در زمینه سیره نبوی و تولید آثار ارزشی و فرهنگی با محوریت عطوفت، رازداری ونوع‌دوستی است.
حیدری افزود: کارگاه‌های آموزشی این جشنواره نیز ویژه عموم مردم در استان‌های نامبرده با همت انجمن سینمای جوانان ایران برگزار شد.
چهاردهمین جشنواره ملی فیلم کوتاه رضوی به دبیری «سعید نجاتی» با محوریت سیره علمی و عملی امام رضا(ع) به همت و مشارکت سازمان سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع) و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی از چهارم تا هفتم اسفندماه دراستان گلستان شهر گرگان برگزار می شود.

آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today