ایرنا/ فرماندار خلخال گفت: سیر صعودی و افزایش آمار بستری بیماران کرونا در بیمارستان این شهرستان نگران‌کننده است.

فریدون بابایی، فرماندار خلخال در بازدید سرزده از برخی دستگاه‌های اجرایی و ادارات و همچنین بازار خلخال اظهار کرد: بستری بیماران کرونایی در ۲۴ ساعت گذشته در بیمارستان این شهر افزایش یافته که جای سوال دارد.
وی با بیان اینکه برغم تاکید بر لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی در ادارات، متاسفانه در چند اداره تعدادی از کارکنان درگیر بیماری کرونا هستند، ادامه داد: در برخی از ادارات نحوه و میزان عمل به مصوبات قرارگاه زیستی مقابله با کرونا قابل قبول نیست.
فرماندار خلخال ضمن تذکر جدی به روسای ادارات آب و فاضلاب، پست، شرکت پخش فرآورده‌های نفتی و آموزش و پرورش شهرستان در خصوص بی‌توجهی به دستورالعمل‌های ستاد قرارگاه زیستی بیان کرد: برغم ممنوعیت فعالیت آبدارخانه‌های، این مکان همچنان فعال بوده و سفره‌های صبحانه کارکنان باز بود.
وی یادآور شد: مشاهده این گونه موارد در ادارت دولتی و شرکت‌های وابسته به دولت قابل قبول نیست و مدیران ادارات در صورت تخلف و ادامه این روند که موجب افزایش آمار مبتلایان به بیماری کووید۱۹ می‌شود به بخش تخلفات اداری معرفی خواهند شد.
بابایی بیان کرد: در شبانه‌روز گذشته هفت مورد مثبت کرونا در شهرستان خلخال بستری شدند این یک هشدار جدی درباره ورود موج جدید این بیماری است.
فرماندار خلخال به ایام پایانی سال و آغاز خریدهای نوروزی و افزایش حضور مردم در بازار اشاره کرد و ادامه داد: این وضعیت در شرایط کنونی حرکت نادرستی است و افزایش شیوع کرونا را در پی خواهد داشت.
بابایی بر لزوم پرهیز از سفرهای غیرضروری تاکید کرد و گفت: با نزدیک شدن به نوروز، برای جابه‌جایی مسافران تمهیدات لازم در نظر گرفته خواهد شد تا از آلودگی بیشتر و گسترش بیماری جلوگیری شود.

 
  
  

آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today