باشگاه خبرنگاران/ رئیس شبکه توزیع برق بیجار از خسارت ۱۰۰ میلیون ریالی تندباد دو روز گذشته به تأسیسات شبکه برق شهرستان بیجار خبر داد.

هادی ‌محمد مرادیان، رئیس شبکه توزیع برق بیجار گفت: در روستای چشمه قلی، تندباد با سرعتی بیش از ۶۰ کیلومتر بر ساعت، سقف یک دامداری(یا خانه) که از ورق‌های فلزی بوده را از جا کنده و با برخورد به تیر برق، باعث شکستن آن شد.
وی افزود: در این حادثه، شدت وزش باد پس از شکستن تیر توزیع برق، شبکه برق این منطقه به علت پارگی سیم‌های برق قطع شد که با ورود به موقع نیرو‌های امداد برق شهرستان بیجار، عملیات برق دار شدند موقت و ایمن در محل حادثه صورت گرفت و صبح امروز علمیات نصب جدید تیر برق در دستور کار قرار گرفت.
رئیس شبکه توزیع برق بیجار ادامه داد: به علت سرعت ورزش تندباد، در برخی از نقاط شهری بیجار هم شکستگی شاخه درختان موجب پیچیدگی کابل‌های خود نگهدار برق شد و در نقاط دیگر هم که از سیم‌های برق قدیمی مورد استفاده قرار می‌گرفت، موجب قطع برق موقت شد.
مرادیان با اشاره به اینکه برآورد میزان دقیق خسارت‌های وارد شده به شبکه توزیع برق شهرستان بیجار در دست بررسی است، اظهار کرد: بیش از ۱۰۰ میلیون ریال برآورد اولیه میزان خسارت‌های دو روز گذشته برآورده شده است.

آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online