باشگاه خبرنگاران/ سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: در دو هفته گذشته میانگین سنی بیماران کرونایی شناسایی شده در هرمزگان پایین‌تر بود که این زنگ خطری برای وجود و گسترش ویروس انگلیسی است.

فاطمه نوروزیان، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان اظهار کرد: این هفته شمار بیماران حاد تنفسی بستری در استان ۲۷ درصد بیشتر از هفته قبل بود.
وی افزود: موارد مثبت شناسایی شده بیماری کرونا و شمار تست‌های انجام شده هم به ترتیب ۵.۶، و ۳.۵ درصد بیشتر از هفته قبل بود.
نوروزیان گفت: شمار بیماران بستری در بخش مراقبت‌های ویژه هم ۲۵ درصد افزایش یافته و در این مدت افزایش ۴ برابری مرگ مثبت قطعی نسبت به هفته قبل ثبت شده است.
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان بیان کرد: علت اصلی طغیان بیماری و قرنطینه، حضور افراد ناقل و بیمار در مراسم‌های عروسی، عزا و یا دورهمی‌های خانوادگی و دسته جمعی بود که موجب انتقال به دیگران شده است.
وی ادامه داد: در شبانه روز گذشته کرونا جان دو هرمزگانی را گرفت و هشت روستای هرمزگان به دلیل شیوع بالای کرونا قرنطینه شد.
نوروزیان درباره روستا‌های قرنطینه شده نیز گفت: این روستا‌ها به علت رعایت نکردن شیوه نامه‌های بهداشتی از جمله ارتباط برخی از ساکنان با روستا‌های خارج از استان و مناطق آلوده به ویروس کرونا، و شرکت در مراسم‌ها قرنطینه شدند.
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان عنوان کرد: این روستا‌ها گچوئیه و گزه در بستک، زیارت پارسیان، درواخانی، کیشی و کرمران در بندر خمیر، طاشکوئیه حاجی آباد و روستای کوران فین بندرعباس است.
وی افزود: حضور حتی یک بیمار می‌تواند بیست یا ۳۰ نفر از ساکنان یک خانواده و روستا را مبتلا کند.آخرین خبر هرمزگان در اینستاگرام :
https://instagram.com/hormozgan.today