فارس/ با حضور معاون اول رئیس جمهوری، بهره‌برداری از منطقه ویژه اقتصادی بانه آغاز شد.

اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهوری در مراسم بهره‌برداری از منطقه ویژه اقتصادی بانه که از سالن استانداری به صورت ویدیوکنفرانس برگزار شد، اظهار کرد: بانه یکی از شهرهای استراتژیک و مهم است.
وی خاطرنشان کرد: منطقه ویژه یک فرصت مهمی برای توسعه سرمایه‌گذاری است و سرمایه‌گذاران در این مناطق برای صادرات و واردات کالا از معافیت مالیاتی دوره طولانی، امتیازات سود بازرگانی و تسهیلات خاص برخوردار می‌شوند.
جهانگیری اذعان کرد: این مناطق از یک مجموعه قوانین و مقرارت کشور مستثنا شده و همین امر موجب شده افرادی در این مناطق با انگیزه بیشتری سرمایه‌گذاری کنند.
معاون اول رئیس جمهوری خاطرنشان کرد: یک مجموعه در یک مساحت پیش‌بینی شده امتیازاتی برای مردم و دولت است تا سرمایه‌گذاران به صورت آسان‌تر در مسیر صادرات گام برداریم.
وی با بیان اینکه مناطق ویژه کشور کانون‌های بسیار زنده و پویا هستند، گفت: امیدواریم این منطقه ویژه برای کل استان کردستان و شهرستان بانه به یکی از قطب‌ها تبدیل شود.
جهانگیری تصریح کرد: مناطق ویژه اقتصادی برای پتروشیمی، فلزات و برخی از رشته‌های صنعتی در اکثر استان‌های کشور ایجاد شده که بسیار فعال بوده و سرمایه‌گذاری در آنها  اتفاق افتاده و 10‌ها هزار شغل در این مناطق ایجاد شده که امیدواریم منطقه ویژه اقتصادی بانه نیز به این قطب تولید شود.
معاون اول رئیس‌جمهور اضافه کرد: رسانه‌ها امتیازات سرمایه‌گذاری در منطقه ویژه بانه را به سرمایه‌گذاران اطلاع‌رسانی کنند تا به یک انگیزه جدی برای توسعه سرمایه‌گذاری در استان تبدیل شود.
بهمن مرادنیا، استاندار کردستان هم در جریان بهره‌برداری از این پروژه اظهار کرد: منطقه ویژه اقتصادی بانه به عنوان پروژه‌ای که بیش از 20 سال از کلنگ‌زنی آن می‌گذرد طی یکی دو سال اخیر با تلاش همه مجموعه‌ها محقق شده است.
وی تصریح کرد: این منطقه می‌تواند ظرفیت بسیار خوبی برای رونق و توسعه تولید و صادرات در کل استان باشد و امیدواریم هرچه زودتر شاهد بهره‌برداری کامل این پروژه باشیم.

آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online