تسنیم/ فرماندار اردبیل گفت: با رایزنی‌های انجام شده قیمت مرغ ۲۲ هزار تومان مصوب شد و تخطی از این افزایش قیمت جرم محسوب می‌شود.

در حالی که این روزها موجی از نارضایتی و نابسامانی‌های قیمت مرغ در استان ادامه دارد اما تلاش برای سامان‌بخشی به بازار در دستور کار قرار گرفته تا بتوان وضعیت را به شرایطی رساند تا تعادل به بازار برگردد که انتظار می‌رود پس از کش و قوس‌های فراوان این تعادل به بازار برگردد.
مسعود امامی‌یگانه، فرماندار اردبیل صبح امروز در دیدار با رئیس سازمان صمت استان اردبیل اظهار داشت: تولید مرغ در استان بیشتر از نیاز بازار است و در این زمینه مشکلی در عرضه محصول باقی نمی‌ماند که در تلاش هستیم برای بهبود وضعیت بازار مرغ تمهیدات لازم را به کارگیریم.
وی با اشاره به بهره‌برداری واحد مرغداری گوشتی با سرمایه‌گذاری 10 میلیارد تومانی و اشتغال 40 نفر نیز بیان کرد: نوسانات بازار مرغ و تخم‌مرغ با 126 واحد مرغداری گوشتی ادامه دارد و در این زمینه درصدد هستیم با تامین نیاز استان در راستای تامین نیاز مناطق کشور نیز اقدامات مناسبی انجام دهیم.
فرماندار اردبیل ادامه داد: براساس ستاد تنظیم بازار قیمت مصوب برای مرغ 22 هزار تومان تعیین شده و هیچ واحد صنفی اجازه ندارد بیشتر از این قیمت برای فروش مرغ در نظر گرفته و آن را بیشتر از قیمت مصوب به مردم عرضه کند که برای تامین نهاده‌های دامی مرغداری‌ها هیچ مشکلی باقی نمانده است.
امامی‌یگانه ادامه داد: با پیش‌بینی‌های انجام یافته سالانه 55 هزار تن گوشت سفید در استان تولید می‌شود که 30 هزار تن در استان عرضه و 20 هزار تن به سایر مناطق کشور فرستاده می‌شود که به همین منظور تمام سعی و تلاش ما بر این است که هچ مشکلی در عرضه گوشت سفید باقی نماند.
وی تصریح کرد: برخی دلالی‌ها و واسطه‌گری‌ها به نابسامانی بازار دامن زده و در این زمینه تعزیرات و دستگاه‌های نظارتی با متخلفان برخورد جدی و قانونی داشته و آنان را به سزای اعمالشان می‌رسانند و با توجه به ایام پایانی سال برنامه‌ریزی‌های لازم برای تامین نیاز بازار باید تدابیری اندیشیده شود تا این محصول بدون هیچ مشکلی و به قیمت مناسب در فروشگاه‌ها توزیع شود.


آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today