تسنیم/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل گفت: شهروندان نسبت به خرید عید مدیریت‌های لازم را داشته باشند چرا که این مسئله در حال حاضر برای جلوگیری از شیوع کرونای جهش یافته امری لازم و حیاتی است.

شهرام حبیب‌زاده، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل در این خصوص اظهار داشت: در راستای کنترل شیوع بیماری کرونای جهش یافته و نیز برنامه‌ریزی و مدیریت مناسب آن تمهیدات لازم به عمل آمده و درصدد هستیم در راستای جلوگیری از کرونای جهش یافته انگلیسی تمهیدات لازم را انجام دهیم.
وی بیان کرد: همچنان بیشترین بستری‌ها مربوط به شهرستان اردبیل است و در این زمینه به دنبال بهبود بیماری و کمک به بهتر شدن وضعیت موجود هستیم چرا که کوچک‌ترین سهل‌انگاری و عادی‌انگاری همانند یک معضل و بحران جدی محسوب می‌شود که می‌تواند برای ما بسیار خطرآفرین باشد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل گفت: چهار شهرستان اردبیل دارای وضعیت زرد و مابقی شهرستان‌ها آبی هستند که نباید شرایط به وضعیتی برسد تا دوباره وضعیت به شرایط قبلی بازنگردد و شاهد افزایش ابتلا به بیماری کرونا و شروع پیک چهارم کرونا نباشیم که این موضوع برای ما بسیار حائز اهمیت و اساسی است.
حبیب‌زاده ادامه داد: انتظار ما از شهروندان این است که نسبت به خرید عید مدیریت‌های لازم را داشته باشند و نسبت به کاهش رفت و آمدها و تجمعات و ترددها برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام دهند چرا که این مسئله در حال حاضر برای جلوگیری از شیوع کرونای جهش یافته امری لازم و حیاتی است.
وی اظهار کرد: خطر شیوع این ویروس در کمین است و انتظار ما این است که خانواده‌ها مراقب تجمعات و دورهمی‌های شبانه باشند و در محافل و اماکن عمومی حضور نیابند که در این زمینه انتظار ما این است که نسبت به رعایت ضوابط بهداشتی و استفاده از ماسک و شست‌وشوی دست‌ها و نیز فاصله‌گذاری اجتماعی تلاش بیشتری مبنای کار باشد تا زمینه شیوع این بیماری در سطح جامعه کاهش یابد.
حبیب‌زاده افزود: موج شیوع کرونا با خیز آرام و ملایم آغاز شده و در این ارتباط هشدارهای لازم به هم‌استانی‌ها با توجه به شکننده بودن وضعیت داده می‌شود چرا که هر گونه بی‌توجهی ابعات خطرناکی را به دنبال خواهد داشت و مردم نباید به آن دچار شوند. 

آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today