مهر/ معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل گفت: نرخ تورم سالانه در دی ماه امسال برای خانوارهای استان اردبیل به ۳۰.۴ درصد رسید.

فریبرز دهقان، معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل اظهار کرد: اجرای طرح آمارگیری از قیمت کالاها و خدمات مصرفی، خانوارهای شهری و روستایی در دی ماه سال‌جاری به انجام رسید که نتایج آن را منتشر کردیم.
وی خاطرنشان کرد: جمع‌آوری قیمت خرده‌فروشی کالاها و خدمات مورد مصرف خانوارهای شهری و روستایی استان اردبیل با هدف محاسبه شاخص بهای کالاها و خدمات مصرفی به صورت ماهانه انجام می‌شود.
معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل گفت: آخرین دوره اجرای این طرح در دی ماه ۹۹ و با تلاش آمارگیران انجام شد که خلاصه نتایج اجرای آن در استان اردبیل منتشر شد.
دهقان از افزایش نرخ تورم سالانه خانوارهای استان اردبیل خبر داد و بیان کرد: منظور از نرخ تورم سالانه درصد تغییر میانگین اعداد شاخص قیمت در یک سال منتهی به ماه جاری نسبت به دوره مشابه مشابه قبل از آن می‌باشد.
وی نرخ تورم سالانه دی ماه ۹۹ را برای خانوارهای استان ۳۰.۴ درصد اعلام کرد و افزود: این میزان نسبت به ماه قبلی ۲ دهم واحد درصد افزایش نشان می‌دهد.
معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل ادامه داد: نرخ تورم برای خانوارهای شهری ۲۹.۸ درصد است که نسبت به ماه قبل ۱.۸ واحد درصد افزایش یافته است.
دهقان تصریح کرد: این نرخ تورم برای خانوارهای روستایی ۳۱.۹ درصد بوده که نسبت به ماه قبل ۲.۴ دهم واحد درصد افزایش یافته است.


  
 

آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today