شبستان/ مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) گلستان از آغاز توزیع کودهای رایگان(سولفات آمونیویم و کود کامل NPK) به کشاورزان در طرح «جهش تولید در دیمزارها با کشت کلزا» در ۸ شهر گلستان خبر داد.

«محمدمهدی سلمان زاده» مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) گلستان اظهار کرد: با توجه به توافقات این ستاد با وزارت جهاد کشاورزی با موضوع «جهش تولید در دیمزارها» توزیع کودهای مورد نیاز کشاورزان از جمله سولفات آمونیوم و کود کامل(Npk) در مجموع ۹۰ تن و با ارزش بالغ بر ۲۰ میلیارد ریال است.
مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) گلستان افزود: این طرح ملی در ۸ شهرستان استان عبارت از آق قلا، بندرترکمن، گمیشان، علی آباد، گنبد، کلاله، گالیکش و مینودشت به مرحله اجرا درآمده است.
وی ادامه داد: از جمله اهداف این اقدام در استان توسط این ستاد توان افزایی نسبت به کشاورزان، ترویج، آموزش، پایین آوردن بخشی از هزینه های و در نتیجه افزایش سطح کیفی و کمی کلزا در سال «جهش تولید» و برابر منویات مقام معظم رهبری در شعار سال است.
سلمان زاده اظهارداشت: مقدمات این طرح در استان از جمله پشتیبانی، بکارگیری کارشناسان تخصصی مرتبط، آموزش میدانی و در روی زمین از جمله اقداماتی است که قبلا صورت گرفت.

آخرین خبر گلستان در اینستاگرام :
Instagram.com/golestan_today