باشگاه خبرنگاران/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تا کنون ۶ هزار و ۵۶ ابتلای قطعی به کرونا در مجموعه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه شناسایی شده است.

حسین ابراهیمی‌پور، رئیس دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه اظهار کرد: در یک هفته اخیر ۷۱ مورد مبتلای قطعی ویروس کرونا شناسایی و ۳۲ بیمار در بیمارستان بستری شده‌اند.
وی افزود: متاسفانه در یک هفته اخیر شاهد افزایش موارد ابتلا بوده‌ایم و در این مدت ۴ نفر از همشهریان جان خود را از دست داده‌اند که زنگ هشداری جدی برای اوج‌گیری دوباره کرونا محسوب می‌شود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه ادامه داد: از ابتدای شیوع بیماری کرونا تا کنون ۶ هزار و ۶۵ مبتلای مثبت قطعی کرونا در مجموعه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه شناسایی شده است که ۳ هزار و ۸۳۶ بیمار در بخش‌های مراقبتی بستری و متاسفانه ۳۳۳ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند.
ابراهیمی پور بیان کرد: ساده‌انگاری و بی‌توجهی نسبت به شیوه‌نامه‌های بهداشتی یک آسیب بزرگ در راه مقابله با کرونا است و همچنان شاهد بی‌توجهی گروهی از مردم نسبت به شیوه‌نامه‌های بهداشتی هستیم و این سهل‌انگاری‌ها یک تهدید جدی برای سلامت جامعه به‌شمار می‌رود.
وی تصریح کرد: در این مدت زمان فرسایشی، مدافعان سلامت با ایثار و رشادت در میدان ایستاده‌اند و در این مسیر چشم انتظار همراهی عمومی مردم هستند و رعایت نکات پیشگرانه موثرترین راه کمک به این قشر پرتلاش است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar