فارس/ استاندار البرز با اشاره به اینکه برای مقابله با پیک چهارم کرونا و شیوع ویروس انگلیسی محدودیت‌های جدی‌تری اعمال خواهد شد، گفت: پس از مشاهده بیمار مبتلا به ویروس جهش یافته چند مرتبه از تمامی اطرافیان و کادر بهداشت و درمان که با او در تماس بودند تست گرفته شد که خوشبختانه پاسخ آن منفی بود.

عزیزاله شهبازی، استاندار البرز با اشاره به اخبار هفته گذشته در خصوص مشاهده بیمار دارای ویروس جهش یافته، گفت: بیماری مبتلا به ویروس جهش یافته کرونا از اهالی استان قزوین در البرز بستری شده و متاسفانه فوت کرد.
وی با بیان اینکه البرز با حجم بالای ترددهای بین استانی به ویژه تبادل جمعیت با تهران مواجه است، ادامه داد: بیماران بسیاری از استان‌های همجوار و همسایه در البرز بستری می‌شوند و کادر بهداشت و درمان استان نیز بهترین خدمات خود را ارائه می‌دهند.
شهبازی اظهار کرد: بلافاصله پس از گزارش این بیمار، چند مرتبه از تمامی اطرافیان و کادر بهداشت و درمان که با او در تماس بودند تست گرفته شد که خوشبختانه پاسخ آن منفی بود.
استاندار البرز
افزود: مقرر شد ترددهای بین دو استان البرز و قزوین بویژه افرادی که با فرد مبتلا در تماس نزدیک بودند مورد نظارت جدی قرار گیرد و تست‌های مکرر انجام شود.
وی گفت: پس از این موضوع، جلسه ستاد استانی برگزار و مقرر شد که برای پیشگیری از شیوع کرونای جهش یافته و عدم گرفتاری در موج چهارم کرونا، محدودیت‌های شرایط نارنجی و قرمز در البرز به مدت یک هفته اعمال شود.
شهبازی افزود: واکسیناسیون نیز در البرز آغاز شده و در مرحله اول کادر بهداشت و درمان واکسینه می‌‍شوند و تاکنون موارد ناسازگاری این واکسن مشاهده نشده است.
استاندار البرز
ضمن درخواست از مردم برای همراهی بیشتر و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، گفت: تمامی مسؤولان استان و به ویژه اعضای ستاد استانی مقابله با کرونا پای کار هستند تا با اتخاذ تدابیر لازم نسبت به پیشگیری از شیوع کرونا اقدام کنند.
وی افزود: در جلسه امروز وزیر محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از عملکرد البرز رضایت داشتند و اقدامات پیشگیرانه این استان را مورد تقدیر قرار دادند.
شهبازی گفت: از مجموعه مردم و مسؤولان استان برای رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و عمل به مصوبات ستادهای ملی و استانی مقابله با کرونا قدردانی می‌کنم و امید است این روند ادامه داشته باشد تا گرفتار ویروس جهش یافته کرونا نشویم.

آخرین خبر البرز در اینستاگرام :
https://instagram.com/alborztoday