ایسنا/ معاون دانشکده علوم پزشکی اسدآباد گفت: تاکنون هیچ موردی از کرونای انگلیسی در شهرستان نداشته ایم و مورد ثابت شده ای مشاهده نشده است.

الهام عظیمی، معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی شهرستان اسدآباد در این باره اظهار کرد: با توجه به مشاهده موارد کرونای انگلیسی در دیگر استان های کشور و حساسیت موضوع، شیوع این نوع کرونا جدیت هر چه بیشتر در رعایت پروتکل های بهداشتی، پرهیز از تجمع و به ویژه پرهیز از رفت و آمدهای غیرضروری به دیگر شهرها را ایجاب می کند.
وی با بیان اینکه کرونای انگلیسی مسری تر بوده و بیشتر تمایل به سمت جوانان، کودکان و نوجوانان دارد، افزود: در همین راستا خانواده ها باید نسبت به مراقبت از خود و کودکان، نوجوانان و جوانان و تک تک اعضای خانواده حساسیت بالاتری داشته باشند.
عظیمی شرایط فعلی شهرستان را آبی با وضعیتی بسیارشکننده برشمرد و خاطرنشان کرد: در حال حاضر یک مورد کرونا مثبت در بخش کرونایی شهرستان بستری بوده که با تداوم رعایت پروتکل های بهداشتی از شهروندان درخواست داریم در ثبات وضعیت شهرستان یاری گر مدافعان سلامت و کادر درمان باشند.
وی با تأکید بر اینکه آمار و ارقام کاهشی کرونا نباید موجب سهل انگاری مردم در رعایت پروتکل ها و دستورالعمل های بهداشتی شود، گفت: تنها زدن ماسک بدون رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی برای مقابله با کرونا کافی نیست و علاوه بر این موارد پرهیز از شرکت در مراسم عزا و جشن ها باید اولویت اصلی زندگی اجتماعی مردم برای مقابله با کرونا باشد.

آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today