میزان/ رئیس سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور در مراسم آزادی ۲۲ نفر از زندانیان استان کهگیلویه و بویر احمد گفت: تا پایان هفته، تمام زندانیان فقیر کشور که به علت مبالغ پایین در زندان هستند شناسایی و از محل اعتبارات اهدایی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) آزاد خواهند شد.

همزمان با سفر رئیس قوه قضائیه به استان کهگیلویه و بویراحمد و با حضور رئیس سازمان زندان‌ها تعداد ۲۲ زندانی جرائم مالی که زمینه آزادی آنان فراهم شده بود به آغوش خانواده بازگشتند.
حاج محمدی با اشاره به نقش کنترل‌های درونی در بازداری انسان از ارتکاب به جرم گفت: کنترل درونی بهترین شیوه مراقبت از خود است و اکر ما پایبند به قواعد، اصول و اخلاق باشیم نیازی به این پابند‌ها نداریم.
رئیس سازمان زندان‌ها با اشاره به موضوع خانواده زندانیان گفت: متاسفانه با زندانی شدن هر فرد خانواده او نیز دچار آسیب می‌شود و شما باید بخاطر خانواده، فرزندان و همسر خود از مسیر گذشته خود بازگردید و راه درست زندگی را انتخاب کنید.
رئیس سازمان زندان‌های کشوردر بخش دیگری از سخنان خود گفت: زندگـی اجتماعی نیازمند امنیت اسـت، امنیتی کـه ضامن فعالیت‌های سـازنده اجتماعـی اسـت.
وی اظهار داشت: امنیت خود به خود پدید نمی‌آید؛ چراکـه در اجتماع افرادی هسـتند که این نعمت را نادیده گرفته و با تخطی از عهد خود موجب تزلزل امنیت اجتماعی می‌شوند که برای جلوگیری از این عدم پایبندی به تعهدات، زندان نقش نگهداری، کنتـرل و هدایت افراد را به عهده دارد تـا اجتمـاع بتوانـد بـا امنیت و سلامتی راه رشـد و بالندگی را طی کند.

حاج محمدی با اشاره به آیه شریفه «وَ أَوفُوا بِالعَهدِ إنَّ العَهدَ کانَ مَسئُولاً» تاکید داشت: همه ما موظف به مراقبت و نظارت بر تعهدات خود و دیگران هستیم. اما امروز با آزادسازی این زندانیان تلاش نمودیم تا در راستای احیای ارزش‌های انسانی و اسلامی و ترویج فرهنگ بخشش گام برداریم.
شایان ذکر است مجموع بدهی این ۲۲ زندانی، ۵ میلیارد و ۷۵۳‪ میلیون تومان بود که ۶۱ درصد این بدهی بالغ بر ۳.۵ میلیارد تومان با تلاش شورای حل اختلاف و مددکاران توسط شکات بخشوده و بخش دیگر این بدهی‌ها توسط ستاد دیه استان پرداخت شد.
رئیس سازمان زندان‌ها در این مراسم ضمن قدردانی از شکات به علت این اقدام ارزشمند که فرهنگ گذشت را در جامعه ترویج می‌کند از تلاش‌های مددکاران زندان‌ها و مسئولان ستاد دیه و شورا‌های حل اختلاف قدردانی کرد.
در حاشیه این آیین ۲ زندانی محکوم به قصاص با تلاش و پیگیری شورای حل اختلاف شعبه ۹ کهگیلویه و بویراحمد و کسب رضایت اولیای دم بخشوده شدند.

آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj_today