باشگاه خبرنگاران/ افرادی که با انتشار آگهی خرید و فروش در سایت دیوار اقدام به کلاهبرداری اینترنتی می‌کردند، در مازندران دستگیر شدند.

سرهنگ سید موسی حسینی جانشین فرمانده انتظامی مازندران اظهار کرد: در پی مراجعه شهروندی به پلیس فتا شهرستان آمل و طرح شکایت مبنی بر کلاهبرداری اینترنتی با انتشار آگهی در سایت‌های تبلیغات فروش کالا، موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس فتا قرار گرفت.
او افزود: با انجام تحقیقات از مال باخته و اقدامات فنی و پلیسی مشخص شد، فرد یا افرادی با انتشار آگهی خرید و فروش خودرو از سایت نیازمندی‌های آنلاین دیوار اقدام به کلاهبرداری اینترنتی از وی کرده اند.
جانشین فرمانده انتظامی مازندران گفت: کارآگاهان و کارشناسان پلیس فتا در ادامه تحقیقات با انجام اقدامات اطلاعاتی و بررسی‌های ویژه پلیسی موفق شدند رد یکی از متهمان را شناسایی کنند.
سرهنگ حسینی افزود: متهم که به همراه همدستش پس از کلاهبرداری در یکی از استان‌های جنوبی کشور حضور داشت با اقدامات ویژه پلیسی و تعقیب ومراقبت سرانجام پس از چند روز و بازگشت از سفر در مخفیگاهش در شهرستان آمل دستگیر شدند.
او از انجام تحقیقات و بازجویی‌های فنی پلیس خبرداد و گفت: این افراد در تحقیقات پلیس به بزه انتسابی اقرار و در اظهاراتشان به درج آگهی جعلی مبنی بر فروش خودرو، موتورسیکلت، موبایل، لوازم خانگی و ... در سایت نیازمندی دیوار اعتراف کردند.
جانشین فرمانده انتظامی مازندران با اشاره به اعتراف متهمان به کلاهبرداری ۱۵ میلیاردی از کشف سیم کارت، کارت عابر بانک، ۴۰۰ فاکتور فروش و ۷۰۰ بارنامه جعلی مربوط به شرکت‌های باربری و ۳ دستگاه گوشی تلفن همراه خبر داد.
او همچنین از دسترسی متهمان به اطلاعات حساب بانکی ۴۴۶ شهروند و ۱۲۶ شماره تلفن همراه خبر داد و افزود: متهمان پس از انجام تحقیقات تحویل مرجع قضائی و با صدور قرار بازداشت موقت روانه زندان شدند.

آخرین خبر مازندران در اینستاگرام :
https://instagram.com/mazandaran_today