ایسنا/ فرمانده مرزبانی ناجا با اشاره به نقش موثر مرزبانان در تسهیل خدمات‌رسانی نیروهای امدادی در آتش سوزی گمرک اسلام قلعه افغانستان گفت: تردد در پایانه مرزی دوغارون به لحاظ امنیتی و روال کاری مساعد است.

سردار احمدعلی گودرزی، فرمانده مرزبانی ناجا با اشاره به وقوع انفجار در گمرک اسلام قلعه کشور افغانستان اظهار کرد: پس از وقوع انفجار در منطقه و گمرک مرزی اسلام قلعه، مرزبانان برای تسهیل در پیشگیری از آسیب های احتمالی در مرز سازماندهی شدند.
وی افزود: بلافاصله تمام کامیون ها و خودروهایی که در واحدهای اقتصادی، گمرک و بازارچه وجود داشت از منطقه تخلیه و با هماهنگی مرزبانان نیروی انتظامی در پایانه مرزی دوغارون ساماندهی و جانمایی شدند که این مهم از وارد آمدن آسیب های بیشتر ناشی از انفجار پیشگیری و جلوگیری کرد.
فرمانده مرزبانی ناجا با بیان اینکه نیروهای امدادی جمهوری اسلامی ایران برای خدمات رسانی به کشور افغانستان اعزام شدند، تصریح کرد: در این رابطه اقدامات موثری صورت گرفت و مرزبانان نیروی انتظامی نیز در اجرای وظایف محوله به خوبی ایفای نقش کردند.
گودرزی با بیان اینکه اوضاع حاکم بر منطقه به لحاظ امنیتی و روال کاری مساعد است، اظهارکرد: خوشبختانه با مهار آتش در گمرک اسلام قلعه کشور افغانستان و تجمیع و انتقال نیروهای امدادی از کشور افغانستان به ایران توسط مرزبانان و برقراری دوباره نظم و امنیت در این منطقه، هم اکنون فعالیت‌ها در مرز دوغارون به حالت عادی بازگشته است.
وی گفت: مرزبانان با تلاش شبانه روزی و ارائه خدمات مرزی و امنیتی به خودروها و افراد گرفتار در گمرک اسلام قلعه، تسریع روند امدادرسانی، برقراری امنیت سراسری و مدیریت بحران ناشی از این حادثه در نقطه صفر مرزی آمادگی عملیاتی خود را در برخورد با حوادث به خوبی نشان دادند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar