آخرین خبر/ امام جمعه اردبیل گفت: تدوین تدوین لغت‌نامه ترکی آذربایجانی در ایران خدمت بزرگی به اقوام بوده و موجب ابطال نقشه های شوم دشمنان برای برهم زدن اتحاد بین اقوام کشور است.

آیت الله سیدحسن عاملی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل در حاشیه آیین رونمایی از لغت نامه ترکی آذربایجانی اظهار داشت: تدوین این لغت نامه خدمت بزرگی برای امنیت کشور می باشد. این خدمت بزرگ به امنیت کشور اگر از تلاش هایی که توسط نیروهای عزیز امنیتی در موضوع اقوام صورت گرفته بالاتر نباشد کمتر نیست.
آیت الله عاملی با بیان اینکه با تدوین این لغت نامه دیگر جایی برای نقد و گلایه در باب زبان نیست، تصریح کرد: جمهوری اسلامی خدمت بزرگی به زبان مادری ما کرد.
انقلاب ما، انقلاب آرمانی است. مقام معظم رهبری فرمودند ملت ما باید آرمانی  فکر کنند. اگر در دنیا از ما بپرسند نظام آرمانی شما در راستای مدیریت اقوام چه کرده است تا برای سایر کشور ها الگو باشد؟ این لغت نامه نمونه بسیار خوبی برای پاسخ به آن سوال به شمار می‌رود.
وی همچنین یادآور شد: همه و مخصوصاً مسوولینی که در ضرورت چنین اقدامات فرهنگی شبهه دارند توجه کنند که دشمنان ما برای ظرفیت تعدد اقوام در ایران سرمایه گذاری بسیاری کرده اند، به‌طوری‌که یکی از آمریکایی ها گفته است: "ما از ظرفیت تعدد قومی در ایران غافل بوده ایم" اما امروز همه رشته های آنان پنبه شد.
آیت الله عاملی متذکر شد:‌ اگر بنده در مسئولیت خویش به امنیت کشور خودم حساس نباشم راه را خطا رفته ام. البته می گویند که این ها کار امام جمعه نیست، درست هم می گویند، اما آنهایی که در اینجا وظیفه اصلی را داشتند اگر وظایف خود را انجام می دادند، امام جمعه وارد نمی شد! عجیب این است که همان مراکزی که باید این کار را می کردند و نکردند ما را رمی به خطا می کنند!
وی افزود: از تمامی عزیزانی که دست اندرکار این حرکت بوده اند قدردانی می کنم. امیدواریم خداوند متعال این حرکت را به عنوان حسنه و به عنوان یک خدمت تاریخی به امنیت، استقلال، تمامیت ارضی و حاکمیت ملی کشور اسلامی از ما قبول کند.

آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today