ایرنا/ دبیر اجرایی بیست و یکمین کنگره ملی و نهمین کنگره بین‌المللی زیست‌شناسی ایران گفت: نهمین کنگره بین‌المللی زیست‌شناسی ایران با برگزاری میزگرد ویژه آموزش بین رشته‌ای و امضای تفاهم‌نامه همکاری با شبکه یونسکو، به صورت مجازی به پایان رسید.

شمس‌الضحی ابوالمعالی، دبیر اجرایی بیست و یکمین کنگره ملی و نهمین کنگره بین‌المللی زیست‌شناسی ایران اظهار داشت: در این میزگرد، سخنرانانی از ارمنستان، هند و انگلستان حضور داشتند و با امضای تفاهم نامه همکاری با شبکه یونسکو، دانشگاه سمنان موفق به عضویت در این شبکه و ایجاد دفتر و آزمایشگاه آموزشی و تحقیقاتی علوم زیستی در سطح همکاری‌های منطقه ای و بین المللی شد.
وی افزود: این تفاهم نامه در ۱۰ بند و با تاکید بر آموزش زیست‌شناسی در مقاطع ابتدایی، متوسطه و دانشگاه به صورت عمومی و در همه رشته‌ها است.
دبیر اجرایی بیست و یکمین کنگره ملی و نهمین کنگره بین‌المللی زیست‌شناسی ایران گفت: بر اساس این تفاهم‌نامه، تلاش بر این است که در تمام مقاطع تحصیلی، درس زیست‌شناسی عمومی به افراد آموزش داده شود.
ابوالمعالی بیان کرد: سطح علمی مقالات ارائه شده در بیست و یکمین کنگره ملی و نهمین کنگره بین‌المللی زیست‌شناسی ایران بالا بود و انتخاب برترین‌ مقاله‌ها آسان نیست.
وی افزود: مقالات منتخب این کنگره به صورت کامل در مجلات انجمن زیست شناسی ایران به چاپ می‌رسد.

آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today