ایرنا/ رئیس دبیرخانه ستاد مدیریت بحران سازمان بهزیستی کشور گفت: مستمری سه‌ ماهه برای ۱۳۰۰ مددجوی بهزیستی مستمری‌بگیر در ‌سی‌سخت پرداخت ‌شد.

محمدرضا کاظم‌زاده، رئیس دبیرخانه ستاد مدیریت بحران سازمان بهزیستی کشور اظهار کرد: از زمان وقوع زلزله در سی‌سخت مستقر هستیم و از خانه‌های زلزله‌زده مددجویان بازدید داشتیم که دیروز بازدید میدانی از ۴۰ خانوار انجام شد و در مجموع تاکنون از منازل ۲۰۳ مددجوی بهزیستی بازدید شده است.
وی اضافه کرد: متاسفانه منازل مسکونی مددجویان از ۳۰ تا صد در صد تخریب شده البته حتما بنیاد مسکن باید میزان تخریب را تائید کند و بهزیستی نمی‌تواند به طور دقیق برآورد کند اما اسباب و وسایل مددجویان دچار خسارت شدیدی شده است.
رئیس دبیرخانه ستاد مدیریت بحران سازمان بهزیستی کشور گفت: علاوه بر پرداخت مستمری سه‌ماهه، کمکی نیز به بهزیستی استان کهگیلویه  و بویر احمد صورت می گیرد تا به جامعه هدف کمک کند.
کاظم‌زاده افزود: با هماهنگی با استان‌های همجوار نیز تلاش می‌شود تا کمک‌های مردم جمع‌آوری شده و به محض اینکه این کمک‌ها برسد براساس نیازها توزیع خواهد شد.
وی درباره مسکن‌های تخریب‌شده مددجویان نیز گفت: بهزیستی تفاهم‌نامه‌ای برای ساخت مسکن مددجویان با بنیاد مسکن دارد که اگر بنیاد مسکن تخریب منزل مددجو را تایید کند، آن وقت بهزیستی ۲۰ میلیون تومان کمک بلاعوض و ۶۰ میلیون تسهیلات با کارمزد چهاردرصد در اختیار بنیاد مسکن قرار می‌دهد و بنیاد مسکن موظف است خانه مددجو را تامین کند.

آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj_today