ایرنا/ مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام در کهگیلویه و بویراحمد گفت:  با دستور رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) بعد وقوع  زلزله در سی سخت ، امکانات امدادی این بنیاد برای کمک به آسیب‌دیدگان َزلزله در این منطقه بسیج شدند.

شایان نادری، مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام در کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: با دستور رئیس ستاد اجرایی فرمان امام(ره) به منظور خدمت‌رسانی به زلزله‌زدگان، نیروهای امدادی ستاد اجرایی عازم منطقه شدند و اقلام ضروری برای زلزله‌زدگان ارسال شد.
وی افزود: هم اکنون ۱۰ گروه جهادی و امدادی از سوی ستاد اجرایی فرمان امام(ره) در منطقه زلزله زده سی‌سخت مستقر هستند.
مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: در ساعات اولیه پس از وقوع زلزله یک هزار تخته پتو، ۱۲۰ چادر اسکان، ۱۰۰ عدد بخاری، ۲ هزار عدد کنسرو تن ماهی و ۱۲۰ متر موکت و لوازم اسکان اضطراری به مناطق زلزله ‌زده ارسال شد.
نادری همچنین از برپایی چهار آشپزخانه طبخ غذای گرم در سی سخت و یاسوج خبر داد و افزود: روزانه سه هزار پرس غذایی گرم طبخ می شود و در اختیار زلزله زدگان قرار می گیرد.
وی بیان کرد: بسته های غذایی و بهداشتی در ۲ منطقه عباس آباد و حسین آباد سی سخت ببین ۴۳۰ خانوار زلزله شده این منطقه توزیع شد.
مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام در کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: شرکت نفت پارس ستاد اجرایی فرمان امام(ره) بیش از ۳۰۰ عدد پتو، هشت هزار عدد کنسرو ماهی و لوبیا، چهار هزار عدد آبمیوه و ۱۵ هزار عدد آب معدنی برای منطقه زلزله شده سی سخت ارسال کرده است که توسط گروه جهادی این ستاد بین زلزله زدگان توزیع خواهد شد.
نادری ابراز داشت:همچنین ستاد اجرایی فرمان امام(ره) در خوزستان۳۰۰ تخته پتو،  ۲۰۰ بسته مواد غذایی، ۱۰۵ شل آبمیوه و و ۳۰ تخته چادر به منطقه زلزله شده سی سخت ارسال کرده است.
وی گفت: کاروان سلامت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) برای همکاری و درمان حادثه دیدگان زلزله در این شهرستان مستقر شدند.
مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام در کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: ستاد اجرایی فرمام امام همچنان در کنار مردم سی سخت خواهد بود تا از آلام آنان بکاهد.

آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj_today