ایرنا/ رئیس پلیس راه ایلام نسبت به لغزنده بودن سطح جاده‌ها، به خصوص در گردنه‌ها و مناطق کوهستانی به رانندگان هشدار داد.

سرهنگ رضا همتی زاده، رئیس پلیس راه ایلام روز یکشنبه افزود: رانندگی در هوای بارانی نسبت به شرایط عادی به علت کاهش دید و لغزندگی جاده تفاوت دارد و نیازمند دقت بیشتری است.
وی گفت: اکنون با توجه به لغزندگی سطح جاده ها، فاصله توقف افزایش می یابد و آب روی شیشه جلوی ماشین باعث کاهش دید راننده می شود.
رئیس پلیس راه ایلام یادآور شد: رانندگان قبل از شروع رانندگی در هوای بارانی از سلامت کامل تجهیزات خودروی خود نظیر عملکرد چراغ‌های جلو و عقب، تایر و شیشه پاکن ها مطمئن شوند تا در طول حرکت مشکلی برای خودرو و سرنشنان آن ایجاد نشود.
همتی زاده تاکید کرد: جاده های مرطوب و لغزنده بسیار خطرناک هستند چرا که زمان واکنش خودرو هنگام بارش باران بسیار کندتر است به همین دلیل هنگام رانندگی در هوای بارانی باید سرعت خودرو کمتر از حد مجاز باشد.
وی اضافه کرد: رانندگان بایستی بدانند که هنگام رانندگی درهوای  بارانی، متوقف کردن وسیله نقلیه دشوار خواهد بود به همین دلیل در شرایط بارانی باید برای جلوگیری از حوادث با سرعت کم و با فاصله زیاد نسبت به خودرو جلویی حرکت کنند.
همتی زاده اضافه کرد: رانندگان همچنین، ضمن رعایت فاصله طولی با خودرو مقابل، با سرعت ۴۰ تا ۵۰ کیلومتر در ساعت حرکت کرده و در طول مسیر از ترمزهای بی‌مورد و تغییر مسیرهای ناگهانی نیز خودداری کنند.
وی با اشاره به اینکه هم‌اکنون تردد در تمامی جاده‌های استان روان است از رانندگان خواست همکاری لازم را همانند گذشته با ماموران پلیس راه در حوزه استحفاظی ایلام داشته باشند.

آخرین خبر ایلام در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/akharinkhabar_ilam/