باشگاه خبرنگاران/ مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی گفت: امسال و در چهار مرحله ۴۷۳ «هنرکارت» برای هنرمندان، نویسندگان و روزنامه نگاران فعال استان صادر شده است.

حسین فرخنده، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی اظهار کرد: صدور و ارسال هنرکارت به صورت مرحله‌ای اجرا می‌شود که تاکنون چهارمرحله از این روند انجام شده است.
وی با بیان اینکه تاکنون ۲۰۰ هنرکارت به هنرمندان، نویسندگان و روزنامه نگاران خراسان شمالی که عضو صندوق هنر بودند، تحویل داده شده و مابقی نیز در حال صدور است، گفت: اهالی فرهنگ، ادب و هنر پس از دریافت هنر کارت، شماره ١٦ رقمی درج شده روی کارت را با همان تلفن همراهی که هنر کارت را ثبت نام کردند به شماره ٥٠٠٠٢٨١٩٠ پیامک کنند و پس از چند لحظه پیامک «هنرمند گرامی سلام، پیامک شما دریافت شد» ارسال می‌شود.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی با اشاره به اینکه کارت‌های صادر شده به تدریج توزیع می‌شود، افزود: اعضا پس از دریافت و فعال سازی می‌توانند از خدمات و مزایای این کارت‌ها بهره‌مند شوند.
فرخنده ادامه داد: هنرمندانی که اسامی آن‌ها اعلام شده تا زمانی که رمز کارت برایشان ارسال نشده است، از گذاشتن کارت در عابر بانک خودداری کرده، چون به دلیل عدم فعال شدن، توسط عابر بانک مسدود خواهد شد و نیاز است تا در حفظ و نگه داری هنر کارت دقت کنند، چون صدور مجدد آن مشمول فرآیند زمانی طولانی و هزینه ٢٠٠ هزار تومانی از طرف مرجع صادرکننده کارت خواهد بود.

آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today