ایرنا/ رئیس هیات نظارت بر ششمین دوره انتخابات شوراهای شهر و روستا زنجان گفت: سختگیری‌های تنگ نظرانه در تایید صلاحیت‌ها را نمی‌پسندیم از طرفی هم تساهل و سهل‌گیری‌های بیجا را هم به مصلحت نظام و کشور نمی دانیم.

حجت الاسلام حسن شجاعی، رئیس هیات نظارت بر ششمین دوره انتخابات شوراهای شهر و روستا در استان زنجان با بیان اینکه برخی تسامح ها آسیب هایی را بر ما وارد کرده است، اظهار کرد: گزارش نهادهای اطلاعاتی حاکی از آن است برخی افرادی که جزو دستگیرشدگان و بازداشت شدگان در شوراهای شهر در سطح کشور هستند، جزو کسانی هستند که استعلامشان توسط نهادهای اطلاعاتی منفی اعلام شده بود ولی متاسفانه به این استعلام ها کم توجهی شد.
وی ادامه دارد: در این دوره ما بنا داریم  به مر قانون، نه سهل تر، نه سخت تر عمل کنیم، به این معنا که کسی که صلاحیت دارد، رد نشود و کسی که صلاحیت ندارد حتما رد بشود، در این راستا مطلقا اهل پذیرش توصیه های بیجا در تایید صلاحیت ها هم نخواهیم بود.
حجت الاسلام شجاعی گفت: انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا تفاوتی با سایر انتخابات دارد و آن هم کثرت و تعدد داوطلبان در آن است و این تعدد دواطلبان مرحله احراز صلاحیت ها را با مشکلاتی مواجه می کند.
نماینده مردم ابهر، خرمدره و سلطانیه اظهار داشت: در دوره های گذشته برخی از تسامح ها در تایید صلاحیت های داوطلبان انتخابات شوراها دیده می شد که متاسفانه منجر به آسیب ها هم در شوراهای شهر و هم در شوراهای روستا شده است.
وی تصریح کرد: این دوره به لطف خدا، مجلس انقلابی وظیفه نظارت بر انتخابات شوراهای شهر و روستا را دارد و طبیعتا با این ویژگی وظیفه نظارت را به انجام خواهیم رساند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار زنجان نیز در این جلسه به تدابیر و تمهیدات پیش بینی شده برای برگزاری انتخابات در شرایط کرونا اشاره کرد و افزود: استان زنجان جزو استان های موفق در زمینه مدیریت کرونا است.
خدابخش مرادی نافچی به آسیب شناسی های انجام شده در خصوص انتخابات دوره های گذشته در سه حوزه اجرایی، امنیتی و فناوری در سه سطح شعبه، بخش، شهرستان و استان اشاره کرد و اظهار داشت: با لحاظ شیوع کرونا، پیش بینی کرده ایم تا ۱۵ درصد تعداد شعبه های اخذ رای برای انتخابات پیش رو در سطح استان افزایش داشته باشد.
 
 
  
  

آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today