ایرنا/ ویروس کرونا جان ۲ نفر دیگر را در استان سمنان گرفت و بر این اساس از ابتدای شیوع کرونا تا ظهر شنبه تعداد جانباختگان این بیماری در استان به ۹۱۲ نفر رسید.

کمیته اطلاع رسانی ستاد مدیریت مقابله با کرونا استان سمنان با ارائه آخرین آمار شیوع این ویروس در استان اعلام کرد: ۷۴ مورد قطعی ابتلا به ویروس کرونا در استان سمنان از ظهر جمعه تا ظهر شنبه شناسایی شد و مجموع آمار بیماران کووید ۱۹ در این استان از ابتدا تا به امروز به ۲۴ هزار و ۳۶۷ نفر رسید.
بنابر این گزارش، ۱۱۷ نفر به خاطر ابتلای قطعی به ویروس کرونا در مراکز درمانی استان سمنان بستری هستند و ۱۷ هزار و ۳۶۶ نفر تاکنون به صورت سرپایی درمان شدند.
طبق اعلام شامگاه شنبه این کمیته، با ترخیص ۱۶ بیمار دیگر، موارد بهبودی و ترخیص بیماران کووید ۱۹ در این استان به ۷ هزار و ۴۶۱ نفر رسید.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان نیز گفت: از ابتدای بروز و شیوع کرونا تاکنون ۱۷ هزار و ۱۸۳ مورد مثبت کرونا بر اساس معیارهای تشخیصی آزمایشگاهی PCR در مجموعه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان شناسایی شده‌اند.
نوید دانایی بیان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته(از ۱ الی ۲ اسفند ماه سال جاری) بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۱ بیمار مثبت جدید مبتلا به کووید۱۹ در شهرستان تابعه دانشگاه و در مراکز درمانی بستری شدند و بدین ترتیب مجموع بیماران بستری شده در بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه از ابتدای بروز و شیوع کرونا تاکنون به چهار هزار و ۵۶۴ نفر رسیده است و ۱۲ هزار و ۶۱۹ بیمار نیز به صورت سرپایی شناسایی شدند.
وی افزود: کل موارد بهبودی و ترخیص بیماران مبتلا به کووید۱۹ از ابتدای بروز و شیوع بیماری در بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه به سه هزار و ۸۲۶ نفر رسید.
طبق تازه‌ترین اعلام در استان سمنان، شهرستانهای میامی ، سرخه و آرادان در وضعیت آبی، شهرستانهای سمنان، دامغان، مهدیشهر و گرمسار در وضعیت زرد و شاهرود در وضعیت نارنجی کرونایی قرار دارند.
شهرستان‌های سمنان، مهدیشهر، سرخه، دامغان، گرمسار و آرادان مناطق تحت پوشش دانشگاه علوم‌پزشکی خدمات بهداشتی و درمانی استان سمنان هستند.

آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today